Wpis z mikrobloga

Prawdopodobnie ostatni raz spamuje tagiem #fifa14. Następne wpisy będą już tylko pod #fifaliga.

Od początku zakładałem, że stworzenie takiej ligi umożliwi po prostu grę drużynami, których normalnie pewnie rzadko który gracz używa. Taki jest ogólny cel. Teraz warianty:

I WARIANT - "Arround the World"

W Fifie mamy 33 licencjonowane ligi. Każda kolejka to odwiedziny jednej z lig. Następnie losowanie drużyn dla danej pary zawodników. Drużyny nie mogą różnic się więcej niż połową gwiazdki. Żeby każdy od początku mógł grać swoje kolejki z dowolnym graczem(będzie też terminarz) drużyny rozlosowane byłyby przed rozpoczęciem ligi(dla każdej kolejki). Jako, że najłatwiej losuje się w trybie „szybki mecz” rozlosowałbym to ja(Dość żmudne zajęcie. Chyba, że macie ciekawszy pomysł). Drużyny w danej kolejce mogłyby się powtarzać.

Przykład:

1. kolejka – Ekstraklasa

Gracz1 (Cracovia) – Gracz2 (Górnik)

Gracz3(Wisła) – Gracz4(Legia)

Gracz5(Zagłębie) – Gracz6(Zawisza

2. kolejka – FL Championship

Gracz6(Burnley) – Gracz3(Charlton)

Gracz2(Derby) – Gracz4(Doncaster)

Gracz5(Leeds) – Gracz1(Burnley)

II WARIANT

Wybieramy średnią/słabą ligę ligę (np. Ekstraklasę). Gracze nie mają na stałe przydzielonych drużyn. Przed każdym meczem są one losowane.

III WARIANT

Wybieramy średnią/słabą ligę(np. Meksykańską). Gracze mają przydzielone na stałe drużyny.

IV WARIANT(HARDCORE)

Wybieramy jedną z najsłabszych lig(np. Koreańską). Gramy na ustawieniach sterowania RĘCZNYCH. Śmiejemy się i #!$%@? :D

V WARIANT

W dupie macie moje pomysły, zebraliście się już i organizujecie sobie „normalny” turniej lub „normalną” ligę. Wtedy ja dziękuję bardzo, bo moim zadaniem tutaj jest zagranie czegoś bardziej niekonwencjonalnego (°°

Zapraszam do dyskusji. @soccerinho2 @PingwinAstronom @hijackcutoff @rsky @kowalale @Kwilos @ETplayer @Ksiunc @ryzu @errt5
  • 21
@ziarna_dyni: Ja byłbym za 3. wariantem.

A co sądzicie o takim wariancie:

Każdy gra reprezentacją Polski i po prostu drużyny będą się różniły formacjami i składami. To też może być ciekawe.
@ziarna_dyni: też bym najchętniej zagrał tym pierwszym wariantem. Ewentualnie można zrobić tak, że na początku losujemy dla każdego zestaw drużyn, po jednej z każdej ligi, np ziarna_dyni: Ruch, Wigan, Auxerre, Kaiserslautern i tak dalej, potem rozlosowujesz kto z kim gra w danej kolejce i przed każdą kolejką losujesz, jaką ligę gramy danego dnia.
@ziarna_dyni: no jeśli zgłosi się więcej osób to nie, chyba że drużyny by sie powtarzały. Można też wybrać pulę drużyn z każdej ligi na podobnym poziomie i tylko te drużyny przydzielać.
@yazir: miejsca jak na razie nieograniczone:) No no już drugi głos na hardcore :D nie spodziewałem się ;)

Na razie proponuje I wariant, może małe modyfikacje dla ułatwienia przydzielania drużyn.

Jeżeli na IV wariant znajdzie się więcej chętnych to równolegle uruchomimy i to:)
@ziarna_dyni: sądze że dobrze byłoby rozgrywać mecze w konkretnym terminie, np. tydzień od tego do tego dnia to liga norweska, w tym czasie rozegrane muszą zostać wszystkie mecze kolejki rozlosowane przykładowo dzień wcześniej i tak co tydzień czy dwa. bo z tego co rozumiem wszystkie kolejki miały oryginalnie być losowane z dużym wyprzedzeniem?