Wpis z mikrobloga

Widzę, że cieszycie się, że koalicja zaczyna od tego samego co PIS kiedys, czyli uwalenia kandydatury marszałka, bo nie pasuje nam jakas osoba.

Ja tam jednak liczyłem na wyższe standardy niz te, które zanizyl kiedys PIS.

Witek jest kandydatką PIS i powinna zostać tym wicemarszałkiem chociaż baby nie cierpię.

#sejm #polityka
  • 41
  • Odpowiedz
@zgubiles_sie_jelonku: Witek dosłownie łamała prawo jako marszałek.
Chyba nikogo nie powinno dziwić że partia która mówi że rozliczy osoby łamiące prawo nie chcę osoby która na danej pozycji tego prawa nie przestrzegała.

PiS powinien po prostu zmienić kandydata, i nie wiem jak może to kogokolwiek szokować.
  • Odpowiedz
@zgubiles_sie_jelonku: a co, przepychanie dowolnego kandydata na wicemarszalka powinno być kolejnym 'zwyczajem parlamentarnym' po desygnowaniu na premiera osoby, która ewidentnie rządu nie stworzy? Może zamiast zasłaniania się zwyczajami zaczną w końcu robić to co najlepsze dla sprawy. A Witek jest całkowitym przeciwieństwem
  • Odpowiedz
@Eptu: To niech zostanie Mejza lub Kowalski, a jak będzie odpierdzielać, to zawsze można takiego odwołać, koalicja ma wiekszosc

@sznioo: taki był kiedys zwyczaj, że klubom przysługiwał wicemarszałek i się nikt nie mieszał w to, kto nim zostanie, PIS ten zwyczsj przerwał, ale widzę, ze koalicji takie standardy pasuja
  • Odpowiedz
@gorzki99: Nie wiem jak tam wy, ale ja jeszcze pamiętam sejm sprzed czasów PO i PIS. I to byl kompletnie inny sejm. Potem przyszły czasy PO i PIS i nowe obyczaje, ktore funkconuja do dzisiaj. A luxzie sie ciesza, ze jedni dowalili drugim. Za 4 lata PIS dowali znowu PO, za 8 PO dowali PISowi i tak to się w tym kraju kręci. Niech już sobie tą Witek będzie marszałkiem, za
  • Odpowiedz
Niech już sobie tą Witek będzie marszałkiem, za to co robiła niech odpowie przed prokuratura czy innym organem. Jak ktoś uzna jej wine, to niech ja odwołują i nie mam nic przeciwko.


@zgubiles_sie_jelonku: A jak misiu-pysiu ma to zrobic jak ma immunitet? I przed jaka prokuratura? Ta ziobry? A moze przed trybunalem kuchennym julki?

Znaczy sie w/g Ciebie niech se bedzie marszalkiem ktos kto w przeszlosci odwalal takie walki? Tylko po
  • Odpowiedz
A jak misiu-pysiu ma to zrobic jak ma immunitet?


@gorzki99: Immunitet można jej uchylić nawet na tym posiedzeniu. Wystarczy bezwzględna większość głosów, która koalicja ma już w tej chwili.

Prokuratura nie jest już pod władaniem Ziobry. Zreszta, to nie jest do końca tak jak ludzie myślą, że jest jakaś Ziobrowska prokuratura. Ziobro miał możliwość ingerencji w postępowania. Przypominam, że byli prokuratorzy, którzy wszczynali śledztwa przeciwko osobom związanym z pisem, tylko Ziobro
  • Odpowiedz
tylko Ziobro umarzał postępowania. Teraz już tego nie ma.


@zgubiles_sie_jelonku: Za to sa kasacje, za to sa uniewinnienia niewinnych. Nie miras. Poki co to w tym kraju ja bym sie nie powolywal na sady - skoro prezydent moze ulaskawic niewinnego?
  • Odpowiedz