Wpis z mikrobloga

Projekt Napieralité

TL;DR
Archiwizuję *wszystkie nagrania z kanału dr Piotr Napierała i udostępniam, te które autor usuwa z kanału.
*na tyle na ile miejsce na dysku pozwoli.

Chciałbym poinformować, że automat sprawdzający dostępność filmów na kanale księdza-nie-doktora Napierały został dzisiaj uruchomiony. Weryfikacja uruchamia się w 2h interwałach i trwa ~10 minut (nie licząc czasu wysyłania pliku na serwer MEGA). Także jak jakiś film spadnie z rowerka to w miarę szybko trafi do archiwum (link na końcu wpisu).

Niestety doszedłem do ściany w temacie zasobów dyskowych. Teoretycznie jeszcze mam >200G ale muszę zostawić na swoje potrzeby. Może ktoś z Was ma zbędny dysk 2,5" ze złączem SATA/USB do odsprzedania za grosze lub podarowania? Idealnie byłoby gdyby w archiwum znalazły się filmy przynajmniej od 2019 roku. Myślę, że 1TB to optymalna pojemność.

Co udało się zrobić:
1. Optymalizacja i przyspieszenie sprawdzania czy są nowe filmy.
2. Optymalizacja pobierania LIVEów natychmiast po zakończeniu transmisji.
3. Sprawdzanie i pobieranie filmów i shortów odbywa się rzadziej. Doctore obecnie prowadzi praktycznie tylko LIVY.
4. Uruchomienie usługi sprawdzającej czy jakiś film nie został usunięty.

Kolejne wyzwania:
1. Niehabilitowany czasami zmienia tytuły filmów. Rozważam utworzenie bazy danych z historią kanału (zmiany tytułów, dodania, usunięcia filmów) + automatyczny upload zrzutu z bazy na serwer.
2. Brak miejsca na dysku.

Pobrane zostały wszystkie nagrania LIVE z lat 2023-2021 oraz filmy z lat 2023-2022. Stare streamy pobierają się dużo wolniej od bieżących.

Liczba plików: 3360
Rozmiar łączny: 204G

Link do dysku MEGA: https://mega.nz/folder/eUpyxLZY#a-pJZlKT1ZjMlHde7YDAkg

Poprzednie wpisy: 1 linkl
Poprzednie wpisy: 2 linkl

#napierala
  • 7
@Zayatzz: Wyedytowałem wpis. Chodzi o dysk SATA lub USB bo i tak będzie podpięty pod USB.
Dziękuję za Twoją propozycję, ale wszystko mniejsze niż 500GB wiąże się dzieleniem plików na katalogi co utrudni zautomatyzowane zarządzanie.
@lukasgl

1. Niehabilitowany czasami zmienia tytuły filmów. Rozważam utworzenie bazy danych z historią kanału (zmiany tytułów, dodania, usunięcia filmów) + automatyczny upload zrzutu z bazy na serwer.


Czemu nie powiążesz przez api asercji z id filmu, a robisz ją na tytułach? Z ciekawości pytam.