Wpis z mikrobloga

Formularz IN-1 to chyba jakiś wymysł szatana z ostatniego kręgu piekła. Chciałem po nowoczesnemu wypełnić go online ale przerasta mnie to.
Gdzie mogę iść zgłosić nabycie mieszkania i poprosić o naliczenie podatku od nieruchomości w Krakowie? Klikam po tym systemie kolejkowym urzędu miasta i nie widzę tam pasującej opcji przy rezerwacji.

#podatki #krakow
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vateras131: urzędnicy sami doradzają, aby iść wraz z aktem do urzędu i oni pomogą wypełnić na miejscu, bo to jest trudno wytłumaczyć co i jak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vateras131 potwierdzam, zadzwoń do urzędu. Mi to wypełniała miła Pani, bo miałam jakieś chore ułamki i udziału w kilku księgach ze względu na części wspólne. Nie było opcji, żebym to zrobiła samodzielnie. Otrzymałam gotowe, wypełnione załączniki IN i ZIN na maila i je złożyłam przez ePUAP. P.S jako, że zgłaszasz się do płacenia podatków, to tam obsługa jest wyjątkowo kumata i miła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vateras131 tak, nie musisz. Tylko musisz wysłać skan aktu notarialnego. 12 616 92 95 i powiedz jaka masz sprawę. Podatek będzie się naliczał w krakowskim portalu podatnika kpp.Um.krakow.pl wiec załóż sobie tam konto. I tam będzie się pojawiało co masz co zapłacenia i kiedy i płacisz przez neta.
  • Odpowiedz
@vateras131: najlepiej bezpośrednio w urzędzie. Też dumalem nad tym formularzem. W końcu żona poszła do urzędu z aktem notarialnym i na miejscu załatwiła sprawę. Dali jej jakiś uproszczony formularz, a urzędnik sam jej powiedział co gdzie wpisać.
  • Odpowiedz
  • 0
@demimka: @Drmscape2
Zadzwoniłem i faktycznie miła pani mnie krok po kroku przeprowadziła przez formularz. Nawet nie musiałem przesyłać aktu notarialnego tylko jej podałem numer księgi wieczystej mieszkania i działki. O dziwo też nie wisiałem na tym telefonie godzinami tylko może raptem ze 30 sekund zanik ktoś podniósł słuchawkę.
  • Odpowiedz
@vateras131 a no to ja miałam 4 różne księgi i stwierdzili, że łatwiej będzie to po prostu za mnie zrobić niż tłumaczyć o co chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) cieszę się, że się udało, i to szybko!
  • Odpowiedz