Wpis z mikrobloga

Zaczynam się interesować drukarkami 3D i na razie jestem zielony. Muszę je poznać i wybrać jakąś do zakupu do firmy w celu prowadzenia zajęć z dziećmi. Będę wdzięczny za wszelkie porady na co zwracać uwagę, czego unikać, jakich funkcji szukać, jakie marki, materiały, itp. Chętnie przyjmę linki do rzetelnych recenzji. Budżet to max 10 tys.

Jest jeszcze druga sprawa. Znacie coś dobrego i konkurencyjnego do ozobotów i genibotów od www.edu-sense.com? To są roboty-zabawki do nauki podsaw programowania dla dzieci.

#druk3d #drukarka3d #roboty #zabawki #robotyka
marian1881 - Zaczynam się interesować drukarkami 3D i na razie jestem zielony. Muszę ...

źródło: ozobot-bit-bialy-z-flamastrami_2956

Pobierz
  • 18
@piant: ;)

wybrać jakąś do zakupu do firmy w celu prowadzenia zajęć z dziećmi.

na co zwracać uwagę, czego unikać, jakich funkcji szukać, jakie marki, materiały, itp.


@marian1881 Owszem, bambulab jest obecnie "apple wśród drukakek3d" - to po prostu działa, robi co ma robić (a równocześnie - nie jest jakoś strasznie "zamknięte" (jak kiedyś np zoltrax) i nie wymaga używania materiałów "tylko swoich dedykowanych")
Bezproblemowość tych drukarek - jest ogromna, bo
nie wymaga używania materiałów "tylko swoich dedykowanych")


@hrumque: To mi się bardzo podoba, bo nie chciałbym być uzależniony od materiałów od jednej firmy.

drukarka obudowana - X1C


@hrumque: "C" to skrót od carbon, czyli chodzi Ci o model X1 Carbon?

Dzięki za masę praktycznych porad, wow. Na pewno jeszcze do Ciebie wrócę z pytaniami, bo teraz do końca nie wiem o co pytać. Jedyne co na razie mi przychodzi do
@hrumque: "C" to skrót od carbon, czyli chodzi Ci o model X1 Carbon?


@marian1881: tak, bo jest X1, i X1c = carbon, róznice są kosmetyczne (w twoim przypadku raczej nieistotne, o ile nie planujesz drukować drutem z włóknami węglowymi itp) a "zwykłej" już nowej nie kupisz, jest tylko carbon produkowana. Więc realnie do wyboru jest:
A1 (otwarta, jak ender ;) ), ale tania a ma "inteligencje bambu"
X1c obudowana zamknięta
Jak trzeba, to mogę ci też sprzedać - ale nie ma to żadnego sensu (no poza "bym zarobił") skoro jest europejski sklep oficjalny producenta https://eu.store.bambulab.com/en-pl - gdzie możesz się normalnie kupić z fakturą, na nip-eu, z zerowym vatem itp i przychodzi z niemiec przesyłka.


@hrumque: Znalazłem jakiś sklep w wawie i zamierzam się do nich jeszcze dziś przejść. Oni też oferują 0 VAT. Jak to działa? U Ciebie też kupiłbym z
@marian1881: najprostsza opcja dla ciebie -to jakiś sprzedawca lokalny, który zgodzi ci się to sprzedać, i dać gwarancję "swoją". Ale zapewne przepłacisz sporo.
Najlepsza opcja finansowa (i praktyczna) to eu.store.bambulab bo dają na EU 2 lata swojej gwarancji, co prawda trzeba popisać z supportem po angielsku, co się dzieje i zrobić co proszą (choćby np zgranie logów na kartę sd i im wystłanie), ale jeszcze nie miałem z nimi żadnego problemu,
@hrumque: Hej, decyzja zapadła na Bambu Lab X1C i okazało się, że jeden z oficjalnych dystrybutorów (https://x3dshop.com/) zrobił sporą przecenę, czyli o 900 zł i od nich chcę kupić sprzet. Mam do Ciebie prośbę o opinię. Czy kojarzysz ten sklep z jakiejś strony (złej/dobrej)? Jakie 2-3 typy podstawowych filamentów byś polecił od tego sprzedawcy (na razie chcę wziąć w komplecie, w przyszłości pewnie gdzie taniej)? Na pewno PLA. Co jeszcze?
decyzja zapadła na Bambu Lab X1C


@marian1881: mam nadzieję że w wersji combo (z AMS)?
Do drukarki dokup od razu (jak nie dają w gratisie) "textured PEI high temp plate"
https://x3dshop.com/products/podkladka-dual-sided-textured-pei-x1-p1-series
https://x3dshop.com/products/podkladka-adhezyjna-textured-pei-plate-gold-x1-p1
(drogo tu...)

Czy kojarzysz ten sklep z jakiejś strony (złej/dobrej)

Nie, nie miałem z nimi chyba nic do czynienia.

2-3 typy podstawowych filamentów byś polecił od tego sprzedawcy (na razie chcę wziąć w komplecie, w przyszłości pewnie gdzie taniej)?
@hrumque: Bardzo dziękuję za pomoc. Oczywiście, ze kupuję z AMS. Nie potrafię się teraz odnieść merytorycznie, ale będę do Twoich wpisów pewnie jeszcze nie raz wracał w miarę nauki. Pochwale się jak będę miał już sprzet.
@marian1881: W sensie, że jestem teraz mega zarobiony i nie mam chwilowo czasu wchodzić merytorycznie w te filamenty.

Do drukarki dokup od razu (jak nie dają w gratisie) "textured PEI high temp plate"

https://x3dshop.com/products/podkladka-dual-sided-textured-pei-x1-p1-series

https://x3dshop.com/products/podkladka-adhezyjna-textured-pei-plate-gold-x1-p1

(drogo tu...)


@hrumque: Polecasz wziąć obie czy wybrać jedną?

edit: Pytanie na teraz nieistotne, bo i tak są niedostępne w sklepie,
od chińczyka 13-17$, z freeshipping 10days, a jest nawet lepsza niż oryginały.


@hrumque: Chińczyk nie da mi faktury przelewowej. Przez to muszę kupować nie raz drożej i cały proces jest mega upierdliwy.
możesz ładnie poprosić kogoś kto da :)


@hrumque: Ale to nie ja płacę. Zdobywam fakturę, przekazuje księgowości i oni płacą, więc nie mogę kupić czegoś taniej za gotówkę, a późnej "załatwić" fakturę na podkładkę.