Wpis z mikrobloga

Czy ktoś przyjmował i poleca jakieś suplementy diety/witaminy/adaptogeny/cokolwiek wspomagająco do intensywnej nauki? Czeka mnie egzamin i czuję momentami, że mój mózg już jest przeładowany. Dbam o sen, jem regularnie, nawadniam się, ale czy można coś jeszcze zrobić?
Brałem też ashwagandę ale jakoś nie przekonałęm się specjalnie - niby cos pomogło w koncentracji, ale równie dobrze to mogło być placebo.
#nauka #studbaza #studia
  • 15
  • Odpowiedz
@andrzej-abecedowski: dzieki. Polecasz jakies konkretne marki ginkgo? wit D wiem, ze mialem bardzo niską z rok temu i zaczalem suplementacje z wit. A+E i K. Sprawdze jaki mam poziom wit d.
@Pepu323 czułeś jakąś poprawe po L-teaninie? Nie wiem czy to brac, bo z tego co czytam to ma dosyc podobny efekt do ashwagandy.

Wstępnie ułożyłem sobie taki zestawik:
-Ashwaganda w kapsułkach 450mg (Swanson) lub l-teanina?
-wit D 4000 UI (ale
  • Odpowiedz
@Stachu_a_kto_przy_telefonie powiem Ci, że wiedza wtedy mi wchodziła do głowy jak nóż w ciepłe masło XD Potrafiłem cie mocno skupić nad czymś czego się uczyłem. Ale nie wiem czy to od brania tych supli, czy może miałem psychiczna motywację, żeby pojechać do pracy na wakacje za granice6
  • Odpowiedz
@Stachu_a_kto_przy_telefonie kupowałem w proszku ze Swiss herbal. Przyszła dołączona taka mała łyżeczka (7g), która wystarczy mi na jedną dawkę. Ja proszek wsypuję pod język (bo są tam cienkie żyły i szybciej się wchłania), trzymam około minuty-półtorej i popijam wodą. Jedna dawka wystarczy mi czasami na cały dzień, czasami drugą biorę podczas całodniowych maratonów nauki (nie dwie na raz, tylko jedna rano, druga po południu).
Pamiętaj żeby się nawadniać i jeść produkty bogate
  • Odpowiedz