Wpis z mikrobloga

@AVATARKUBA122: Nic nie musisz niszczyć. Wiesz ile ludzi żyje bez jednego a nawet kilku zębów z dziurą i ma to w dupie? Nawet jakby dało radę to nikt się w to bawić nie będzie bo na implancie lub moście jest lepszy zarobek.
boję się że się zęby rozjadą ????


@AVATARKUBA122: Powiem Ci że znam nie jedną osobę bez 1-2 zębów nawet od 15-20 lat i nic się nie rozjechało. Pewnie się zdarza ale to co wypisują na stronach zwłaszcza klinik że zęby wypadną, położą się, totalnie rozjadą, rozchwieją to spora przesada żeby naganiać do robienia implantów lub mostów. Może w wieku 70-80 lat i tak się stanie jak xx lat wcześniej wyrwiesz zęba
@Pieniek1991 no i myślę, że fajnie, że masz znajomych, którym żeby się nie przemieściły - ich szczęście. Ja mam za to inne obserwacje i u moich pacjentów wygląda to wręcz przeciwnie, nie mówiąc o różnych problemach wynikających z niestabilnej okluzji
@Pieniek1991: tak, tak, bo to normalne że zaglądasz ludziom do ust xDD Typowe pitolenie w stylu "mam kolegę geja i on nie lubi tych marszów równości".

Kurde, nikt się w to nie bawi, a ja co chwilę odmawiam robienia protetyki i wysyłam na orto. To znaczy że nie istnieje? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie wiem czemu nie masz jeszcze odznaki pijanego wujka staszka na imieninach, brzmisz dokładnie
@SkrytyZolw 26 lat, miałem leczenie kanałowe dolnej prawej 6 (kiedyś pisaliśmy razem o tym ( ͡º ͜ʖ͡º)) a później powtórne. Moje zęby są ogólnie słabe, na palcach jednej ręki można policzyć zęby bez znamienia czarnego złota dentystów na NFZ(,). Mam też krzywe zęby(górne jedynki), przebarwione, uszczerbione też. Jedynka górna mam wrażenie że się rusza lekko, mam komplet zębów w paszczy plus nawet jeden
@gieorgijowna: Ale z szóstką nie ma dużego wyboru oprócz implantu. Niszczenie 5 czy 7-mki pod most jest barbarzyństwem. Ortodoncja - ryzyko + uciążliwość + selekcja. Przeszczepy = eksperyment + ostra selekcja. Znam magików, którzy robią mostek adhezyjny na włóknie bez piłowania, ale tylko jeśli jest pozostawiony kawałek korzenia np. po hemisekcji. OP ma wyrwany cały. Więc zostaje proteza jeśli nie chce implantu
@Bigovsky tak tak, zgadzam się z tym. Ale ja jestem skrzywiona jako chirurg i staram się jeśli tylko pacjent jest sobie w stanie na to pozwolić myśleć o implancie. Most adhezyjny i 6 to trochę wariactwo XD jeszcze też nie wiemy jak tam kości zostało po tej 6. Może właśnie wcale ta implantacja nie byłaby taka prosta. W przypadku jeśli konieczne byłyby jakieś zabiegi khourego czy coś, to fakt rozważałabym inne opcje
@gieorgijowna: Adehzyjny jeśli jest oparcie w kości. Jest dużo dentystów i pacjentów którym się wydaje, że mega-inwazyjne wyrwanie zęba + implant to lepsze rozwiązanie niż mniej inwazyjna hemisekcja z zachowaną tkanką okołowierzchołkową.
@Bigovsky to tacy chirurdzy starej daty najczesciej, bo teraz to raczej podejście typu resekcja/hemisekcja czy inne zabiegi chirurgii endodontycznej. Kolejne implanty, uzupełnienia stałe i ruchome. Ale wszystko zależy od sytuacji klinicznej