Wpis z mikrobloga

Ale rzygam tymi smutnymi i brzydkimi swietami jak dzis. Chodzi mi oczywiście o oprawe tego swieta a nie swieto odzyskania niepodległości które samo w sobie jest i powinno byc wesole i radosne.

Jak rozmawialem ze znajomym z USA i powiedzialem mu ze mamy dzis swieto niepodległości to powiedzial mi ze na pewno będziemy miec dzisiaj duzo zabawy i radości.

Tymczasem fun i zabawa wg Polakow jak picrel, smutne piesni, posepne miny, wience i znicze. My to lubimy sie umartwiac i smucic.

#polska #swietoniepodleglosci #przemyslenia #przemysleniazdupy
Kielbasiarz - Ale rzygam tymi smutnymi i brzydkimi swietami jak dzis. Chodzi mi oczyw...

źródło: IMG_3581

Pobierz
  • 28
@Kielbasiarz poniewaz i ws to bardzo smutne swieto, straty ludzi byly ogromne i wiekszosc krajow europy smutno wspomjna ten dzien. Nie wiem czy to by bylo stpsowne, zeby w europie robic z tego wesole swieto. Noe mowiac o tym ze listopad polski jest po prpstu szary, w swieta przynajmnien czasem nieg spadnke
@Kielbasiarz poza różnicami w mentalności Anglosasów i Polaków, to jeszcze dochodzi do tego fakt, że Amerykanie po autentycznym wywalczeniu sobie niepodległości tę niepodległość utrzymali i potem już tylko mieli problemy wewnętrzne, a dzisiaj są najpotężniejszym państwem na świecie z wybujanym ego. Natomiast nasza niepodległość została nam po prostu przyznana, i tak był burdel bo byliśmy biedni i zdezorganizowani jak #!$%@?, a potem i tak ją utraciliśmy w tragicznych okolicznościach i jak ją
@Kielbasiarz to idź na miasto i świętuj na wesoło. Nie ma żadnego nakazu żebyś to robił na smutno.
Natomiast historia jest jaka jest, część ludzi odbiera ja jako smutna i bardziej wpadają w zadumę i niech sobie tak roboą. Każdy może jak chce
Wiem, że to może i glupie, ale gdybyśmy tez mieli takie święto w wakacje jak USA kiedy świeci słoneczko i można imprezować na świeżym powietrzu to inaczej by to wyglądało :P
@Kielbasiarz:

Jak rozmawialem ze znajomym z USA i powiedzialem mu ze mamy dzis swieto niepodległości to powiedzial mi ze na pewno będziemy miec dzisiaj duzo zabawy i radości.

Tyle zabawy, co Amerykanin, gdy wwiezie do kraju lewą czyli tanią insulinę xDDDD( )
@Kielbasiarz: Przecież jakby tak było to ty i tobie podobni malkontenci płakaliby, że okropni BOLACY nie biorą na poważnie tak istotnego święta i tańczą, zamiast uczestniczyć w marszu w pełnej zadumie. Poza tym, nigdy nie zrozumiem tego argumenty typu 'w hameryca to robią fikołki i ogólnie się szczerzą', skoro u nich też, np. w dzień weterana chodzi się po cmentarzach wbijając mini flagi w ziemię przy nagrobkach, a największą atrakcją jest
@Kielbasiarz: Ty, a tak szczerze, dlaczego powinno być to wg Ciebie "radosne" święto? Zaraz po odzyskaniu niepodległości czerwone mongoły zaczęły z nami wojnę, chwila spokoju i totalny #!$%@?, a na sam koniec czerwone małpy znowu nas nieoficjalnie zniewoliły na pół wieku. Imo obrazuje to dość dobrze cenę za tę niepodległość i na swój sposób utrwala z czym się wiązała walka o nią. W takich Stanach nie dziwi mnie radosne obchodzenie ich
@Kielbasiarz: Dla mnie to nie są smutne miny ani posępne, tylko poważne. To poważne święto tak samo jak mąż stanu to nie wesoły youtuber. Brakuje Ci (o ironio) amerykańskiego luzu i radości, ponieważ wychowałeś się na YouTubie, chłonąc TikToki i ogólnie będąc uzależniony od zastrzyków dopaminy od spojrzenia na telefon. Ja zdecydowanie popieram takie zachowanie ludzi, którzy zamiast śmieszkować mają mieć na względzie ciążący na nich obowiązek trzymania tego kraju przy
@paulhilbert68: @cutecatboy @stan-tookie-1 @romek898 @Nie_bo_ty @TaSQ @Imrahil5 To jest moja opinia i jak widac sporo ludzi ma podobna.

Wedlug mnie patriotyzm w wydaniu polskim kojarzy sie wlasnie z tego typu smutnymi swietami z grobowa mina i umartwianiem sie jak to zle sie dzialo w historii Polski. Mysle, ze takie podejscie raczej nie pobudza patriotyzmu wsrod ludzi, zwlaszcza mlodych bo dla nich to jest po prostu nieatrakcyjne. I w przyszlosci te dzieci
@Kielbasiarz pytanie co inni mają do ciebie. Sąsiad obchodzi święto na smutno i co? Przecież ty możesz dalej jak chcesz. Jeszcze u dzieci rozumiem taki mechanizm naśladowania ale u dorosłych? Brzmi jak tłumaczenie dlaczego ktoś nie robić nic. Ja mam nasza flagę na oknie cały rok i nie musiałem do tego mieć pozytywnego czy negatywnego sąsiada. Mało tegoż w wielu miastach są rano takie bardziej wesołe marsze. W listopadzie wieczorem po ciemku