Wpis z mikrobloga

  • 0
@Angrist: Trudno zgadywać. Zainstaluj ponownie sterowniki od sieciówki, sprawdź czy z kablem sieciowym, wszystko ok, sprawdź logi w ruterze może on się wiesza. Co robi system podczas tych zacięć?
  • Odpowiedz
  • 0
Całkiem system przestaje reagować czy tylko połączenie z siecią.

Zazwyczaj panel zarządzania ruterem dostępny jest z przeglądarki. Spróbuj wpisać 198.162.2.1, wśród różnych zakładek powinno być coś status, albo security log, można sprawdzić czy nie ma problemu z połączeniem.
  • Odpowiedz
  • 0
To prędzej coś z systemem, a jak masz sam pulpit, to znikają ci wtedy ikony i pasek startu? Jeśli tak to może się cały explorer zawiesza i będziesz musiał system remontować.
  • Odpowiedz
@Aureli: Jeżeli chodzi o router:

Po wpisaniu adresu (już kiedyś tam wchodziłem) nie umiem póki co znaleźć logów, ale zauważyłem coś dziwnego. W liście połączeń sieciowych wszędzie jest stan połączone, tylko w jednym jest inaczej: WAN PPPoA Ponowne łączenie...
  • Odpowiedz
  • 0
Hm, trudno zgadywać. Wygląda na to że jakaś aplikacja albo składnik systemu się zawiesza i resetuje, dlatego restartuje także połączenie sieciowe
  • Odpowiedz
  • 0
To chyba powinno być Wan PPPoE. Niestety nie mam pomysłów. Obserwuj kiedy to się dzieje może zauważysz jakąś prawidłowoś i uda ci się ustalić zo się zawiesza. Przeskanuj porządnie system antywirusem i jakimś programem do usuwania robaków typu spybot.
  • Odpowiedz