Wpis z mikrobloga

@Testuje_Toster: 220 mld, mocno niedoszacowalem, bo uwzględniłem tylko samo lotnisko :/ Czyli 350-400 mld można założyć.
W sumie nie wiem co o tym myśleć. W II RP takim rzutem zbudowano pare trafionych inwestycji, natomiast teraz czy to się opłaci?
@CherryJerry: Z mojego punktu widzenia do zakończenia budowy CPK nie dojdzie, a pieniądze zostaną rozwalone. Musiałaby Unia pilnować tego, jak są pieniądze inwestowane i prace wykonywane tak jak było w przypadku niektórych inwestycji w Polsce. Tutaj poszło niby już 2 mld złotych, a prac jeszcze nie rozpoczęto, bo jak twierdzą, nie będą zaczynać skoro działki nie są jeszcze wykupione. Jasne, świetnie byłoby mieć taki port, tylko chodzi o to, czy podczas
@CherryJerry: Z tych 260 mld ok 20 ma iść stricte na port lotniczy.

natomiast teraz czy to się opłaci?


@CherryJerry: Ryzyko zawsze istnieje, ale niewielkie - obecnie "nasze" cargo (a więc cło + VAT) zabierają Niemcy, m. in. z powodu niewystarczającej infrastruktury (drugim jest nasza biurokracja). Bez normalnego, europejskiego huba nie ma co liczyć na rozwój. Sam port lotniczy w pierwszym etapie ma być wielkości tego w Kopenhadze czy Wiedniu,