Wpis z mikrobloga

Dostałem od dewelopera (po protokole odbioru mieszkania) do uzupełnienia deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.. Pierwszy raz coś takiego widziałem na oczy i oczywiście urodziło się wiele pytań. Mieszkanie nie jest jeszcze oddane do użytku.

Potem znalazłem następującą informację na stronie urzędu m.st Warszawy:

Mieszkasz w bloku i zastanawiasz się czy składać deklarację?
Deklarację składasz osobiście tylko, jeśli jesteś właścicielem nieruchomości zabudowanej budynkiem jednorodzinnym lub nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy bądź innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. Jeśli jesteś właścicielem mieszkania w budynku wielolokalowym (np. w bloku) nie składasz osobiście deklaracji. Deklarację składa wtedy zarządca nieruchomości.

Czy ktoś miał z czymś takim do czynienia? Po przeczytaniu powyższego, jak wnioskuje, nie muszę nic składać.

#nieruchomosci
  • 8
via Wykop
  • 0
@darek-jg: czyli nie muszę wypełniać całego wniosku, lecz jedynie wysłać im liczbę mieszkańców? Trochę jestem zaskoczony bo dostałem od nich info, że każdy mieszkaniec ma obowiązek złożyć taki kwit do urzędu
dostałem od nich info, że każdy mieszkaniec ma obowiązek złożyć taki kwit do urzędu


@tehi: może sami nie ogarniają tematu choć to dość dziwne moim zdaniem, ja do wspólnoty musiałem tylko wpisać ile osób mieszka i czy segregujemy śmieci i czy kompostownik mamy a kwoty sami ustalili bo miasto podaje ile za osobę płacić
via Wykop
  • 1
@darek-jg: wspólnoty jeszcze nie ma, zarządcą jest aktualnie deweloper, może to tu jest problem. Tak czy siak raczej nie będę się bawić w składanie tego i napiszę im to, co jest napisane na stronie urzędu + info dotyczące segregowania śmieci i liczbę mieszkańców.

Dzięki za pomoc miras :)
@tehi: tylko zważ że jak jeszcze tam nie będziesz mieszkał i płacisz za śmieci gdzie indziej to im napisz bo będą ci drugi raz naliczać i powiedzą że przecież sam zgłosiłeś