Wpis z mikrobloga

czy policjanci niebędący z drogówki maja prawo zatrzyma do "rutynowej kontroli", dac do dmuchniecia w gwizdek, posprawdzac inne rzeczy w aucie itd? czy tylko drogówka? takich kraweznikow ktorzy maja nocke i zatrzymuja od ich widzimisie mozna z kwitkiem odesłac i kazac im #!$%@??

#policja #prawo #polska
  • 8
  • Odpowiedz
@presburger: każdy policaj ma takie uprawnienia. Ten z ruchu drogowego może np mierzyć prędkość, bo ma uprawnienia dodatkowe na to. Albo większą wiedzę w tych kwestiach i zatrzymać Ci dowód rejestracyjny za coś szczególnego
  • Odpowiedz
takich kraweznikow ktorzy maja nocke i zatrzymuja od ich widzimisie mozna z kwitkiem odesłac i kazac im #!$%@??


@presburger: A bo w drogówce to pracują sami magistrzy prawa i filozofii, a nie tacy sami policjanci pogardliwe nazywani "krawężnikami". Spróbuj odmówic to się dowiesz ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@presburger: Na terenie zabudowanym mają prawo zatrzymać cię nawet wywiadowcy, kryminalni itp. poruszający się nieoznakowanymi radiowozami. Miałem takich kontroli kilka, przez to że pracowałem w nocy poruszając się autem po mieście (ale nie żaden uber/taxi) i w centrum często zatrzymywali do kontroli, kazali dmuchać, przeszukiwali mnie i auto i... świecili latarką w nos. Tylko raz się zdarzyło, że byli mili. Takie życie.
  • Odpowiedz
@presburger: Dokładnie. Raz tylko jechałem na ograniczeniu 60 km/h lekko powyżej (było po 3:00) na drodze dwupasmowej dwujezdniowej w mieście, za mną jechała jakąś Toyota Avensis dziwnym trafem nie wyprzedzając a siedząc na ogonie. Jak zapaliło się zielone na kolejnym skrzyżowaniu to włączyli bomby, zjechałem na stację, jako powód zatrzymania podali: "przekroczył pań predkosc". Oczywiście bez fotoradaru, bez nagrania, BEZ MANDATU, za to z przeszukaniem, dmuchaniem w alkomat, pytaniem o
  • Odpowiedz