Wpis z mikrobloga

Jeszcze mam drugie zadanie z #mirkowyzwanie (ponieważ można było równie dobrze wziąć wszystkie xD)

Tutaj rewelacji dużej nie mam :<

Zostań weganinem na jeden dzień - dotyczy to również napojów. Podziel się opinią na temat smaku i swoich odczuć. Jeśli jesteś weganką/weganinem - spróbuj po prostu czegoś wegańskiego, czego nigdy wcześniej nie jadłaś/eś.


Takie było moje zadanie, jednakowoż jako, że prowadzę taki bardzo randomowy tryb życia, to nie udało mi się zaliczyć pełnego zestawu wegańskich posiłków. Akurat zaliczyłam je wczoraj, ale dzisiaj umieszczam bo leniwa buła ze mnie B)

Na śniadanie wypiłam red bulla, oczywiście upewniając się czy żadnych rewelacji nie trafię w składzie xD (śniadanie mistrzów)

Natomiast na obiadek, oprócz standardowej trawy (hehe), zrobiłam wegańskie pierożki gyoza (tyle, że jako debil, zapomniałam zrobić im zdjęcie xD)
Farsz, zamiast standardowego mięsa, zrobiłam z:
kapusty, cebuli, imbiru i w ramach eksperymentu dodałam jeszcze trochę kupionego i przyprawionego solą i pieprzem tofu

Szczerze mówiąc, nie wiem czy to kwestia złego przyprawienia tofu, czy może faktu, że nigdy za soją nie przepadałam, ale nie smakowało mi tak dobrze :(

Mój brat, który był weganem długo podpowiedział mi jak zrobić smarowidło z ciecierzycy, ale nie starczyło mi czasu by to ogarnąć.

Takie wyzwanie, gdzie bardzo poszłam na łatwiznę, bo nawet poza pierożkami nic innego nie jadłam, ale! Ze względu na bardzo duża ochotę na coś słodkiego to zamiast 10 min do biedronki, zapierdzielałam po wegańskie żelki do lidla ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziwna tekstura, ale jak przystało na cukier, nie były złe xD

Dziękuję serdecznie

#weganizm