Wpis z mikrobloga

#motocykle

Czasem jak odpalam zimny silnik - taki 10 stopni Celsjusza - wchodzi mi na super wysokie obroty na luzie. Potem już cieplejszy tak nie szaleje.

Ma wtrysk.

To normalne?
  • 25
  • Odpowiedz
@WolvvloW

https://www.reddit.com/r/motorcycles/s/CSezwY18NB

Takie coś


@WolvvloW: absolutnie tak nie powinno być, coś jest nie tak, gdybyś miał gaźnik to diagnoza była by szybka i naprawa też. Ale skoro masz wtrysk to zostaje przejrzeć kabelki przy sądzie i przy wtrysku. Jeśli wtrysk na linkę to gdy wchodzi na te wyższe obroty spróbuj ręcznie cofnąć ten "dynks" przy wtrysku do którego jest podpięta linka.
Jak to nie to to zostaje podpiąć pod kąkuter.
  • Odpowiedz
@WolvvloW: nie wiem jak jest w motorkach tego typu czy jest pojedyncza linka gazu czy podwojna. jak pojedyncza to po prostu zacina się gdzieś gaz, najpewniej na przepustnicy. na jalowych obrotach to wystarczy że nie wróci w pełni do pozycji zerowej i już będzie wchodził na bardzo wysokie obroty.
  • Odpowiedz
  • 0
@Steven_Hyde no właśnie pojedyncza, ale wraca. Sprawdziłem, Smarowałem i w ogóle. Z drugiej strony i na tym kółeczku przy przepustnicy mam drugi otworek i na manetce miejsce. Chociaż nie wiem, czy mam gdzie wkręcić drugą linkę. Ale to i tak dopiero przy zdjęciu baku.
  • Odpowiedz
@WolvvloW: może linka/manetka wraca, ale przepustnica nie do końca, zacina się. zrób ten sam motyw co na nagraniu i jeśli jesteś w stanie dosięgnąć do tego kółka ręką to je cofnij recznie. no chyba że z jakiegoś powodu ten bzik ma jakiś silniczek regulujący zaworkiem od wolnych obrotów i tenże się zacina, ale wątpię aby tam były takie cuda.
  • Odpowiedz
na moje nie do końca wraca przepustnica. gdyby to miało być coś z wtryskiem czy tpsem nawet to bez powietrza by się tak nie rozkręcił, predzej by go przyduszalo. sprobuj kilka razy energicznie pokrecic manetka w te i nazad przed uruchomieniem.
  • Odpowiedz