Wpis z mikrobloga

@GenLufa jak grube frezki i jakie drewno wariacie?
No i odpowiadając z góry: Parkside najlepiej nie ma co przepłacać.
Ja używam od kilku lat bosch pof 1200ae i póki co nie zajechałem mimo starań. Nie ma żadnych zauważalnych luzów.
@Recydywa: a mam sporo resztek drewnianych to chyba sosna i topola, takie ładne klocki, krótkie kantowki i deseczki to pomyślałem że się pobawię jakieś krzesło zrobić albo stolik do warsztatu a zawsze chciałem popróbować robić te różne wpusty i łączenia na pióro czy jak to się nazywa.
@GenLufa rozumiem, czyli będziesz pracował w miękkim drewnie. Tutaj bardziej istotna będzie jakość frezu niż frezarki. Zawsze lepiej kupować frezy pojedynczo nieco lepszej jakości niż klasyczne żółte zestawy. Na początku wydaje się że super, bo tyle możliwości, a w rzeczywistości będziesz używał może trzech przez 95% czasu. Dlatego lepiej wydać hajs na 3 dobre frezy niż turbo komplet wszystkiego do niczego.
@GenLufa kupując tanią frezarkę zawsze bardzo przykładaj się do solidnego blokowania wrzeciona przy dokrecaniu/odkrecaniu frezu. Z mojego doświadczenia w tanich frezarkach wystarczy jeden nieuważny ruch i jeżeli mechanizm blokowania nie złapie w całości to się uszkodzi i przy każdym kolejnym blokowaniu będzie coraz bardziej upierdliwie przeskakiwać. No i sprawa najważniejsza to obejrzyj kilka filmików z podstaw używania frezarki. To baaaardzo niebezpieczne narzędzie i trzeba zawsze wiedziedzieć jak zacząć frezowanie, w którym kierunku
@GenLufa frezarki produkują też duże ilości pyłu. Dbaj o płuca. Nie kładaj frezu za płytko bo zamienisz go w pocisk. Okulary ochronne i nauszniki. Unikaj rękawic. Frezarka to nie wiertarka, tutaj mamy ogromne prędkości i moc.
@Recydywa: mam maskę 3m do pyłów bo drewno szlifuje i musiałem kupić bo się oddychać nie da.
Chociaż widziałem gdzieś wiertarko frezarkę taką stołową taka może nawet lepsza hmm.