Wpis z mikrobloga

Mirki, zdaje się że moja ekipa wykończeniowa będzie jutro próbowała zajumać mi farbę. Skitrali sobie dzisiaj dwie puszki pod meble, a mnie powiadomili że została jedna (zostało 3). Co najlepiej zrobić w tej sytuacji? Oczywiście mam nadzieję że do tego nie dojdzie, ale nie znoszę złodziejstwa i jak się okaże że to prawda to chce mieć jakieś dowody i móc ich legalnie #!$%@?ć z roboty. Narazie zrobiłem zdjęcie. Dajcie jakieś porady plis.
#remont #remontujzwykopem #wykonczenia #budownictwo #budowadomu #budowa ##!$%@? #kiciochpyta #pomocy #prawo
  • 21
  • Odpowiedz
@UlicznyPoeta napisz im, że szczęśliwym trafem znalazłeś jakieś dwie dodatkowe puszki z farbą i już się nie muszą martwić, że została tylko jedna xd zamiast instalować jakieś kamery to może zrób jakąś inwentaryzację, żeby oni o niej wiedzieli (jakoś im ją prześlij / każ podpisać) i czego nie będzie to z nimi wyjaśnij
  • Odpowiedz
@cutecatboy jak się okaże to złodzieje, to nie chce mieć z nimi nic wspólnego a tym bardziej wpuszczać ich pod dach. Przymknę oko to ciekawe co może zginąć w przyszłości, robota w połowie dopiero.
  • Odpowiedz
@UlicznyPoeta dlatego rób inwentaryzację wszystkiego, co kupujesz, ile wszystkiego schodzi itp. Niech biorą wszystkie paragony itp., zrób też spis wszystkich narzędzi, które im dałeś lub kupiłeś.

Choć w sumie najpewniej rzeczywiście byłoby zainstalować kamery. Nie wiem tylko jak to jest z prawem, żebyś sam się nie wkopał w jakieś nielegalne nagrywanie bez poinformowania pracowników.
  • Odpowiedz
@UlicznyPoeta: oznacz puszki z dołu i to udokumentuj. Z oskarżeniami całej ekipy się wstrzymaj, bo to może być tylko jeden z nich. Jak jutro po wyrobieniu tej jednej puszki będą chcieli kupić kolejne, a te spod szafy znikną, to mówisz co i jak i albo złodziej #!$%@?, albo wszyscy, jak się nikt nie wychyli. Jak będą się rzucać, to dzwoń na policję. Nie nawidzę złodziejstwa.
  • Odpowiedz
  • 3
@mentari: @cutecatboy @zimowyporanek @janznetu @hrabia_ponimirski @Kalow @satanasluciferi
UPDATE: Szef majster przyszedł do mnie i powiedział że ma dobrą wiadomość, że się pomylili i zostały 3 puszki (a nie jedna, jak wczoraj) :) Czyli dobrze że nie podejmowałem żadnych ruchów i nie rzucałem niepotrzebnych oskarżeń. Podejrzane było to kitranie pod meblami, pewnie któryś z pracowników chciał #!$%@?ć ale szef przyuważył i nie pozwolił. Dziękuję za
  • Odpowiedz
@UlicznyPoeta: Przekazuj materiał za pokwitowaniem a jak będzie ci peerdolił że zużył to niech pustą puszkę pokaze i zużycie wg karty technicznej. Jak będzie ględził że ściana piła to powiedz że w takim razie źle zagruntował i nie zapłacisz za robotę xD
  • Odpowiedz