Wpis z mikrobloga

Polecacie jakąś furę w automacie do ok. 60k? Nie chciałbym schodzić niżej niż 2017 r.
Głównie duże miasto.

Z tych co przykuło moją uwagę to głównie Skoda Octavia czy Kia Ceed. Mial ktoś z nimi styczność lub poleca coś innego?

#samochody #motoryzacja
  • 4
  • Odpowiedz
@Ja_nusz:
Od 5 lat jeżdżę Superbem z 2017 i jest bardzo przyzwoicie a Octavia to w zasadzie to samo, tylko ciut krótsze. Odradzałbym tylko wersje ze skrzynią DQ200 - siedmiobiegową na suchych sprzęgłach bo są bardzo delikatne, szczególnie w zestawieniu z silnikiem 1.8 TSI 180 KM, który musieli przydławić z 320 Nm momentu w manualu do 250 Nm w DSG aby skrzynia wytrzymała. U mnie posypał się trzeci bieg przy przebiegu
  • Odpowiedz
@Balactatun:
Dostałem Insignię 1.6T w automacie z OC sprawcy na czas naprawy Skody po stłuczce i powiem tak - gdybym za ten samochód zapłacił tyle za ile "chodzą" to bym usiadł na podłodze i się rozpłakał. Ciasno jak w kokpicie myśliwca, kiepska widoczność, na autostradzie w środku głośno, audio do bani, wykonanie wnętrza takie sobie, "nie jedzie" wcale mimo marginalnie niższej mocy niż Superb 1.8 TSI. Całe szczęście musiałem nią jeździć
  • Odpowiedz
@Ja_nusz: Poza Vagiem to nowe Mazdy 6 są świetne. Budżet trochę większy, ale 2.0 i 2.5 benzyna są świetne (bezawaryjne i ekonomiczne), a automaty to stare dobre 6-cio biegowe hydrokinetyki, które przeżyją pewnie wszystkie, najbardziej trwałem DSG.
  • Odpowiedz