Wpis z mikrobloga

#ue #wojna #ukraina #rosja #palestyna #izrael

takie tam moje podsumowanie w jakim jesteśmy punkcie.
Polacy zrobili dobrą rzecz, że pomogli Ukrainie. W sumie to dzięki mateuszkowi kłamczuszkowi i całej pislandii, taki zły rząd, hehe, a jednak coś dobrego zrobili. hehe co by zrobił donaldino - poleciał by do brukseli i gadał farmazony a ukraina by dostała tylko namioty jak ewa kopacz pomagała syrii. hehe, ci politycy to są odklejeni.

Jak pomyślę sobie jak Egipt zamknął granicę z Strefą Gazy to mnie ciary po plecach przejeżdżają...

Dwa różne totalnie światy. U nas mówi się o pomocy, humanitaryzmie, tam po prostu nikt z nikim się nie liczy tylko każdy odwraca plecy żeby nic nie widzieć i nie słyszeć jak ludzie giną...

Cały ten konflikt Palestyna - Izrael pokazuje, jak kraje takie jak Iran i inne sponsorują wojnę z Izraelem. Patrzę na te zdjęcia jak hamasowcy walą granatnikami po 500 usd w czołgi po 5 mln usd to mi się słabo robi jak Izraelczycy nie opanowali podstawowej wiedzy jak zdobywa się tereny zabudowane - drony i ostrzał z armatohaubic czy artylerii.

Cieszę się że nie muszę żyć ani w palestynie ani w izraelu, ta wojna nie ma zupełnie żadnego sensu, żadnej z stron ta wojna się nie opłaca.

To co robi Izrael od lat to jest coś strasznego - jak można niewinnym ludziom zabierać im ich ziemię... i do tego ich mordować. Ludzie - palestyńczycy, którzy pracowali u izraelczyków jako pracownicy fizyczni, już nie żyją, chory kraj.

Izrael już się nie wycofa z północnej strefy gazy, będzie już to teren niczyi, i będą tam normalne regularne walki.

#przegryw - wszystkim życzę abyście cieszyli się życiem patrząc jak chory jest świat poza naszymi granicami. Jeśli nie stać cię na bmw, pomyśl że inni w tym momencie walczą i modlą się albo o śmierć albo o normalne życie...
  • 8
@Zachodniopomorzanin97: temat rzeka, gdyby polityka II RP była inna - neutralność, przeniesienie personelu vip do USA przed atakiem ZSRR na Europę, zero strat, idziemy na kompromisy, Gdańsk niemiecki, niemiecka autostrada itp. - nie byłoby ani Katynia, Ostaszkowa, czy Wołynia, złoto byłoby dzisiaj w USA, polscy żołnierze byliby w USA, Polska na uchodźctwie miałaby swoje biznesy w USA, i byłby rząd na uchodźctwie w USA niezależny od PRL. Ale mało kto rozumie
W sumie to dzięki mateuszkowi kłamczuszkowi i całej pislandii, taki zły rząd, hehe, a jednak coś dobrego zrobili


@jerzy-michalll: co ku...wa?! Człowieku, na początku rząd gówno zrobił, mimo że wiedzieli o wybuchu wojny pod koniec roku. Żadnych decyzji nie podjęto przed, żadnych przygotowań, dopiero miesiąc po zaczęto coś robić. U mnie w mieście prawie miesiąc po wojnie zrobiono akcję liczenia łóżek i miejsc gdzie można było przyjąć uchodźców. Rozumiesz? Ponad trzy
a czolgi i bron same pojechaly na Ukraine hehe powodzenia z mijaniem sie z faktami


@jerzy-michalll: Hehehe, a gdzie ja napisałem, że nie pojechały? Czytaj ze zrozumieniem hehe. Pomoc to nie tylko broń i amunicja. To również opieka nad uchodźcami, leki, jedzenie i "ciuchy" dla żołnierzy. Sam kupowałem leki i bandaże dla Ukraińców. Nie gloryfikuj tego rządu bo dali dupy na początku, takie są fakty, hehehe.