Wpis z mikrobloga

Rozglądam się za autem, a raczej zaczynam. Chciałem coś mocniejszego niż 1.6, myślałem o jakimś golfie V GTI, ale jednak bardziej marzy mi się limuzyna. Naczytałem się o e60, podobno ceny utrzymania są gigantyczne. Bardzo podoba mi się A6 C6, jednak podobno koszty wymiany rozrządu sięgają ponad 5k pln, a to 1/4 wartości auta.
Możecie coś polecić w granicach 15-25k (nie więcej!), co ma więcej niż 150 koni? Koniecznie komfortowo i bogato w środku, jak w A6 C6 :D nie przeszkadzałoby mi, że np. klocki są w miare drogie, ale wymienić coś jednorazowo za tyle forsy (nawiązuje do rozrządu w A6, a pewnie wszystkie auta dostępne w sprzedaży nadają sie do wymiany rozrządu). Pozdro!
#motoryzacja #samochody
  • 10
@mcwrap: klient odbierał wczoraj a4b6 , brak ogrzewania. Wymieniłem mu termostat i regulator napięcia na alternatorze i brok podciekał w bloku. Wyszło 890zł. Mówił, że w rok 15k wrzucił w to auto. Teraz został łańcuszek z napinaczem na wałkach bo tak klepie, ale to jak kasy nazbiera po nowym roku. Mówiłem mu, że nie jestem w stanie określić ile to wytrzyma.

Piszę to bo nie widzę superba 1 z silnikiem 1.8
via Android
  • 0
@modzelem @trzaichlac69 o ile jestem w stanie częściej coś wymienić ale taniej, o tyle nie jestem w stanie na raz wydać większej forsy na rozrząd, dlatego boje się Audi. +3.0tdi rozrząd z 6k, a 2 litry to trochę mało jak na tak duże auto jak a6c6.
w203 wyglądem jest piękne, tylko co z utrzymaniem tego, jak to wygląda? Jaki silnik polecasz do tego wozu?
@mcwrap: jak chcesz coś komfortowego i bogatego w środku to musisz brać coś z segmentu D albo E.
Utrzymanie czegoś większego, w dużym silnikiem nie będzie tanie.
Dodatkowo patrząc na budżet będzie to stare.
Stary samochód wyższej klasy to proszenie się o wydatki.
W203 to klasa średnia, nie limuzyna.
via Android
  • 0
@modzelem więc co poleciłbyś? W203 po lifcie jest w środku bardzo ładne (przynajmniej na zdjęciach, ktoś z rodziny ma jakąś e klasę i wygląda niemal identycznie, czyli bardzo dobrze jak na swoje lata). Nie interesują mnie audi gdzie rozrząd kosztuje 6k, ale jestem w stanie wyłożyć na klocki więcej niż do passata B5 ( ͡° ʖ̯ ͡°) Chcialbym chociaż te 180, 200 koni. I tylko i wyłącznie automat,