Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie, które pewnie było wielokrotnie tutaj poruszane, a mianowicie różnice między EDT a EDP. Teoretycznie zapoznałem się jaka jest różnica, ale pytanie co brać? Dany perfum jest w 2 wariantach i który może być lepszy? Skoro EDP jest mocniejszy to dlaczego ma podobną cenę co EDT? Skoro teoretycznie starczy na dłużej (mniej aplikacji)
#perfumy
  • 9
@Szczuroskoczek_ Edt i edp to tylko w teorii ten sam zapach o innym stężeniu, tak naprawdę firmy wydają różne wersje zapachu o trochę innych nutach, co też może wpływać na trwałość, ale nie musi. Dobrym przykładem jest Aqua di Gio edt z lat 90 i edp z 2022, czy naprawde robiliby wielkie halo z promocją, marketingiem itp z odgrzania kotleta po 30 latach bo wydali ten sam zapach tylko o wyższym stężeniu?
@RumClapton: fragrantica używam, ale gdzie tam są różne wersje zapachu? Jest tylko opis samego zapachu i jego nut.
Poza tym te nuty zapachowe nic mi nie powiedzą, nie wiem jak pachnie bursztyn, calone, mech dębowy czy paczula.

@kyloe chyba tylko to mi zostaje

Zamówiłem próbkę Terre hermesa EDT bo był polecony w tej formie, a widziałem jeszcze EDP