Wpis z mikrobloga

Ostatnimi czasu, coraz częściej w głowie, pojawiają mi się mysli, które odnoszą się do #samochody czy też #mechanikasamochodowa jednak wszystkie materiały tematyczne, na które natrafiam, mają wysoki prog wejścia i zawierają dużo skrótów myślowych. Na początek chciałbym poczytać coś o konstrukcji samochodów, może silników. Polecicie mi jakąś książkę na ten temat? Może jakiś blog?
  • 8
@WonszWykopowy 700 PLN za książkę ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie chciałbym inwestować tyłu pieniędzy w początek "zajawki". Natomiast google na podstawie podobieństw, wykazał mi np książkę do technikum samochodowego. Warto przeczytać, taką bardziej szkolna książkę? Czy lepiej wziąć pod uwagę jakość nauczania w Polsce i odpuścić?

@cacyyy Co jest dobre na tym kanale? Czym się odroznia profesor Chris od konkurencji na yt? Przyznam się, że parę razy obejrzałem
@Blankow:
Ja jak zaczynałem to śledziłem projekty i czytałem fora polskie i zagraniczne, czego nie wiedziałem to googlowałem. I definicje i jak co działa tak, żeby zrozumieć. Poruszenie każdego zagadnienia uruchamiało lawinę kolejnych i schodziły nocki w ten sposób xD
Tak tez rób.
Z perspektywy czasu forów nie polecam, Chyba ze tylko do śledzenia albo jakichś basicowych rzeczy. Bo jest mnóstwo kocopolow, nawet jeśli wydają się racjonalnie i dokładnie uargumentowane przez
@Blankow jedna książka nie wystarczy.

Na czym chciałbyś się skupić na początku?
Potraktuj to jako proces i że nauka będzie w zasadzie non stop.

Wymiana płynów eksploatacyjnych, podstawowy serwis ogumienia, wymiana żarówek pozwoli ci być typowym Mietkiem. Resztę na początku i tak odeślesz do konkurencji. Jak się ogarniesz w podstawach to możesz zainteresować się naprawami blacharskimi, układami wtryskowymi, serwisem klimatyzacji, układów zawieszeń.
Na topie są elektryki i hybrydy. Tu częściej elektroniką się
@Tfuj_ex W ramach sprostowania. Nie zamierzam na tym zarabiać. Mam zamiar zakupić drugi samochód(pierwszy sluzy do crash testów ( ͡° ʖ̯ ͡°) ), ale zanim to się stanie, chciałbym trochę bliżej poznać mechanikę. Szczerze mówiąc to najbardziej interesują mnie na chwilę obecną silniki, bo mój wymarzony samochód miałby jeden z egzemplarzy wankla. Sęk w tym, że chciałbym zrozumieć jak dziala, rozważyć wady i zalety, oraz nauczyć się cech
@Blankow YouTube silnik Wankla zasada działania,
wankel engine animation.

Pewnie jakaś literatura jest, ale na pierwsze grzebania to bariera wejścia może być zbyt wysoka.

Temat raczej niszowy. Zastanów się czy tego chcesz. Wankli nigdy nie dotykałem. Wyrób sobie swoje zdanie. Możesz mieć problem, że utkniesz na czymś i będzie albo ciężko się dowiedzieć, albo drogo, albo długo.

Może zacznij od procesu spalania w silniku
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Cykl_Otta
Zasilania go w paliwo i powietrze.
Air