Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz ogrywam #gothic 2 NK magiem ognia. Wiem, że nie można ładować PN w siłę i zręczność, więc pytanie: czy goblinie jagody i smocze korzenie tak o zjadam, czy uczę się alchemii i robię potki? Na szybko patrząc to uczenie się potek chyba bez sensu, bo za duży koszt PN.
  • 6
  • Odpowiedz
@dzudo_honor7: Uczenie się potek bez sensu bo za duży koszt PN i marnowanie szczawiów królewskich - będziesz ich potrzebował na potki many. Możesz po prostu zjadać jagody i korzenie.
  • Odpowiedz
@dzudo_honor7: Bez sensu, szczawie królewskie lepiej zostawić na eliksiry podnoszące na stałe manę. Co do wydania pn na zręczność, jak ja grałem jako mag, to chyba wydałem 10 pn na zręczność, żeby móc założyć miecz (ten co ma 40 obrażeń i wymaga 20 zręczności), żeby na początku jako tako walczyć z potworkami i żeby dzięki temu szybciej zwiększyć zręczność do 60 punktów, żeby móc założyć miecz mistrzowski, który jest dobry
  • Odpowiedz
@dzudo_honor7: przyjacielu many w grze będziesz miął pod dostatkiem a zręczność naprawdę warto podładować na start no i tak z 30 siły mieć, potrzebujesz w najlepszym wariancie ok 90-100 zręczności żeby okraść wszystkich a warto bo to dużo golda i expa, 20-30 punktów masz z amuletu pasa i pierścieni, jest z tego tyle expa że dostaniesz wiele poziomów. Nie musisz iść do poziomu arcytrudnego bo większość npc ma poziom ryzykowny/trudny
  • Odpowiedz
@dzudo_honor7 można ładować w inne staty bo runy, kręgi i mana wymagają ograniczonej ilości PN.

Generalnie wrzucenie 30-40 bazowej zręczności i 30% z łuku pozwala kosić drobnicę typu ścierowjady czy krwiopijce łukiem, a czary masz na większe monstra.
  • Odpowiedz