Wpis z mikrobloga

Pewnie nie wykorzystam pomocy w poniższej kwestii w żadnej formie, ale nie daje mi spokoju pewien zapomniany tytuł #gry i nie mogłem wczoraj w nocy przez to zasnąć ( _)
Zdaje mi się, że owa gra była dołączona do polskiego czasopisma w latach 90, wczesnych 2000. Na okładce czasopisma była postać z gry (lub jej reprezentacja), barbarzyńca w hełmie z toporem. W grze były też inne postaci do wyboru, jak rycerz, chyba też czarodziejka. Gra była prezentowana z lotu ptaka (rzut izometryczny), mało to miało wspólnego z 3d. W grze chodziło o zabijanie potworów w przemierzanych lochach, zdobywanie kluczy, otwieranie skrzyń. Przejściem miedzy etapami był zawsze portal, który wymagał jakiegoś rodzaju odblokowania - chyba mapy były dzielone na sekcje i trzeba było odblokować wcześniej wszystkie dostępne. Jak jest jakaś duszyczka, tak stara jak moja, to proszę o jakieś grafiki/tytułu w odpowiedzi.

#grykomputerowe #nostalgia #staregry (niestety chyba już się łapie - chociaż uważam że stare gry to pong, coś z C64 lub amigi)
  • 11
  • Odpowiedz
@goromadska: Ze dwadzieścia lat szukałem tej gry - Mageslayer :)

Nie zwróciłem uwagi, że gra miała być w rzucie izometrycznym. W takim razie to nie to, choć reszta się zgadza ;)
Anawa73 - @goromadska: Ze dwadzieścia lat szukałem tej gry - Mageslayer :)

Nie zwróc...
  • Odpowiedz