Wpis z mikrobloga

Odpaliłem TV a tam:
Więzienie, Lombard, Ślub od pierwszego wejrzenia, Drogówka, Rolnik szuka żony i tak dalej. Ani jednego normalnego programu, tylko same paradokumenty i inny chłam dla polglowkow. Ten sam rak, który zniszczył MTV i Discovery rozlał się na całą resztę. Kto to ogląda? (°°
#patologiazmiasta #zalesie #telewizja #seriale
  • 27
@apee: jako dumny wlasciciel pakietu Polsatu za 110 zł, przyznaje, że tv to g... Płacę tą kasę tylko za pakiet cinemax /filmbox, kilka kanałów tematycznych z gatunku BBC i Eurosport (sport mnie średnio interesuje, ale lubię pogladac niszowe dyscypliny).
@apee: Prawdę mówiąc, to jeśli spojrzę na osoby z mojego otoczenia, które mogę uznać za ponadprzeciętnie inteligentne i które sporo osiągnęły w życiu to żadna z nich nie ma problemu z tego typu odmóżdżającymi treściami. Wręcz przeciwnie - są wśród nich miłośnicy freak fightow, czy programów typu hotel paradise albo rolnik szuka żony XD Oglądają sobie je dla śmiechu, albo jako guilty pleasure. Najbardziej narzeka na taki kontent inteligencja „klasy średniej”,
@apee: pamiętam jak jeszcze kilkanaście lat temu na prawie każdym kanale był jakiś teleturniej gdzie można było się czegoś nauczyć i sprawdzić samego siebie, były nawet programy gdzie występowaly dzieciaki/nastolatki (Eureko! Ja to wiem), a dzisiaj? Coś tam jeszcze jest jak 1z10, Milionerzy, Vabanque czy Postaw na Milion i chyba tylko wtedy oglądam telewizje
Ja oglądam Lombard, teraz już wybiórczo ale wkręca. Można wyczyścić głowę. Co kilka odcinków wplatany jest motyw kampanii społecznej, gdzie uświadamiają widza w tematach różnych zagrożeń. Obsada jest już nieźle przetasowana ale pan Kazio stale aktywny :D

Schemat odcinków jest praktycznie identyczny, ktoś przychodzi do lombardu zastawiając jakąś rzecz lub swoje problemy. Pracownicy są tak wyrozumiali, że łączą kropki i zawsze biorą udział w sprawie, która jest oczywiście podejrzana. Albo sami rozwiązują