Wpis z mikrobloga

  • 0
@Anomalocaracid: nie ma to znaczenia bo mam opakowania już w domu, po prostu każdy lekarz przepisywał swój zestaw, a teraz kolejny bazuje na tym co mi zostało po tamtych (w przypadku tych dodatkowych, wspomagających leków).
@Vadzior leki te należą do tej samej grupy, tzw. inhibitorów pompy protonowej. W większości przypadków nie ma różnicy, który z nich bierzesz. Natomiast gdy przyjmujesz także inne leki ma to znaczenie w kontekście potencjalnych interakcji. Mniej interakcji wykazuje mimo wszystko pantoprazol, natomiast gdy przyjmujesz go jednocześnie z lewotyroksyna może to wpływać na jej wchłanianie, stad w tym ostatnim wypadku albo trzeba zachować odstęp albo wg literatury przyjmować esomeprazol. Także podsumowując - gdy
@camg3si4o12 Ok. Lewotyrotyksyny nie biorę więc w tym przypadku bez znaczenia. Chyba moje leki się nie wykluczają z żadnym z tych leków osłonowych dlatego lekarz powiedział, że obojętne który będę brał. A łykam leki typowo przeciwzapalne, przeciwbólowe, zwiotczające/rozluźniające i witaminy/minerały (grupa wit. B i potas) - w sumue to mogę wymienić dokładnie ale to się zmienia bo nic nie pomaga, a dalej czekam na wynik rezonansu.