Wpis z mikrobloga

#elektronika #lutowanie #myszka

Ogólnie mam dość psujących się co chwila myszek, zawsze ten sam problem dwuklik albo trzyklik.

Teraz kupiłem lepszą myszkę w sierpniu 3 miesiace temu i już ma dwuklik i nadaje się do kosza. Tak krótko nigdy mi żadna myszka nie pochodziła.
No i stwierdziłem że mam tego dość kupię sobie lutownicę hot air i przelutuje lewy z prawym. Byłem święcie przekonany że taka lutownica kosztuje 30-50zł na allegro, a tu ceny od 150zł za jakąś chińszczyznę.

No i teraz już sam nie wiem, bo jak muszę co roku wymieniać myszkę albo kilka razy w roku to i tak by się zwróciła. zwłaszcza że mam kilka starych myszek, wszystkie ten sam problem dwuklik na lewym.
Bo zwykłą lutownicą tego raczej nie ogarnie się, bo moge pojedyńczą nóżkę nadtopić a nie wszystkie naraz. Chyba że do piekarnika wstawić otworzyć szybko i wyrwać oba, uważając aby nie naruszyć czego innego, a potem sobie zwykłą zalutować? dało by się tak zrobić? Co byście polecali?
  • 9
@r5678: Lutownicą T12 (taka za ~200pln z Ali) da się wymienić. Jak się zebrałem to chyba w 5 padalcach wymieniłem styki (ww tym w Logitechu G700 który już zawodził po latach). Jak na razie po roku mikrowłączniki z Aliexpress nadal działają, kupiłem hurtem.
@r5678: Mój kilkunastoletni Logitech Click działa do dziś bez takich problemów. Farba powycierana w kilku miejscach do gołego plastiku, ślizgacze wymieniane niezliczoną ilość razy ale funkcjonalnie bez zarzutu. No może poza tym że w miejscu gdzie wewnętrzna strona LPM styka się ze switchem "wyklikał" się dołek i musiałem tam wkleić kawałek plastiku bo już nie zawsze klikało.
pesimist - @r5678: Mój kilkunastoletni Logitech Click działa do dziś bez takich probl...

źródło: click

Pobierz
@pesimis „rozwal” jakimiś cążkami, pojedyncze nogi wylutujesz zwykła lutownica a cynę zbierz plecionka lub odsysaczem.
Jak trzeba było to i sama kolba poradziłem sobie z wylutem switcha o 4 nogach bez uszkadzania go, kwestia wprawy :P