Wpis z mikrobloga

@wujekjoe: do tego nigiri to chyba trochę grubo kroiles te rybę, ale ogólnie wygląda spoko, proporcje są bez zarzutu raczej, na tyle ile widzę dbałość o szczegóły jest też ok. Smak musisz ocenić sam ;)

Ilość też jest w sam raz jakbym miał zaraz wpaść z piwkiem na wieczór oglądania czegoś dobrego, choćby chłopaków z baraków czy coś z klasyków walaszka :D
  • Odpowiedz
  • 1
@kfjatooshek 1. wcześniej kupowałem w kuchniach świata i była okej, lata temu zaufałem lidl tej rodzinnej porcji i też bez incydentu, ważne żeby ocenić wygląd ryby jej grubość wielkość wagę, datę
2. Z 15 lat temu zrobiłem ryż z jakiegoś przepisu na odwrocie ryżu i to było to. Nie zmieniam sposobu przyrządzania od tego czasu, jedynie czasem ryż próbuje inny
3. Hm, na pewno trochę trzeba pokręcić rolek żeby wyczuć siłę zawijana
  • Odpowiedz
@wujekjoe
1. Ryba w nigiri ciut za duża, wystaje poza ryż. Tak pisałeś, że dla siebie ale chodzi o wygląd także.
2. Hosomaki wyglądają naprawdę spoko.
Tip.
Zakładaj lateksowe rękawiczki i trochę oleju na ręce, zobaczysz różnice w kręceniu :)
  • Odpowiedz
@rafal-heros: konkurencja już ogromna z resztą jak nie masz dobrych układów w gastro z dostawcami, kucharzami itd, jakichś znajomości to zginiesz, trochę liznąłem tego środowiska i to wcale nie jest takie proste typu "otwórz se knajpę" nawet jak masz kapitał.
@wujekjoe robisz zgodnie z przepisem na opakowaniu czy masz swój patent? Co na opakowaniach różnie piszą z proporcjami wody czy czasem gotowania i już głupieje, chyba muszę sobie sprawić tego elektrycznego
Kremufka2137 - @rafal-heros: konkurencja już ogromna z resztą jak nie masz dobrych uk...

źródło: received_676023327737981

Pobierz
  • Odpowiedz
@wujekjoe: od kiedy u mnie w większości zaczęli liczyć horrendalne ceny za sushi też zacząłem robić sam. Jak człowiek zrobi jeden raz, drugi i kolejny, to według mnie w pewnym momencie już się nie czuje i nie widzi różnicy pomiędzy home made (jak u Ciebie) a z lokalu.

PS wyglądają pysznie, smacznego.
  • Odpowiedz