Wpis z mikrobloga

@Deykun Nie masz wolnego rynku jeśli masz monopol w jakiejś branży a jeszcze jak jesteś częścią giganta...

@KotBojowy Udostępnia drogą infrastrukturę ale jednocześnie nie musi wydawać na reklamę i tworzenie produkcji ani ponoć ryzyka jakaś nie wypali a to potrafi grube miliony kosztować...
@PijanyTataKonfederata: o nie! Jak oni śmią gwałcić bogatą kobietę?!?!?!?!!?!?

Jak ktoś/coś jest bogate to można to atakować bez powodu? Jak mi w ulubionej jadłodajni podniosą ceny to zmienię ją na inną, a nie będę zachowywał się jak gamoń który zastawa internet swoim bóldupieniem, bo nie wie jak założyć konto na vimeo XD
@NicolasLatifi krytyka tak, kradzież nie. Mogę krytykować sobie np Autodesk, ale to nie znaczy że mogę sobie legalnie korzystać z Autocada znalezionego "za darmo" na chomiku i obchodzić zabezpieczenia przed nieuprawnionym użytkowaniem.
krytyka tak, kradzież nie.


@Hrjk: już na starcie zrównałeś wszystkich krytykujących wykopków do jednej kategorii ¯\(ツ)/¯

Mogę krytykować sobie np Autodesk, ale to nie znaczy że mogę sobie legalnie korzystać z Autocada znalezionego "za darmo" na chomiku i obchodzić zabezpieczenia przed nieuprawnionym użytkowaniem.


@Hrjk: whoa, slow down there honey. Blokowanie reklam na serwisie wideo (zaznaczam - serwisie, który nie jest twórcą publikowanych filmów) zrównujesz z kradzieżą oprogramowania? Nie czujesz, że
@NicolasLatifi programiści, administratorzy serwerów, specjaliści od bezpieczeństwa kosztują. Utrzymanie serwerow tez kosztuje. YouTube to nie tylko śmieszne filmiki z kotami, ale cała masa ludzi, którzy stoją za tym że możemy korzystać z serwisu. Masz fb/mete która jest darmowa, bo masz tam masę reklam i polecanych treści. Yt tak samo. Masz też opcje uwolnienia się od reklam i wspieranie tej usługi bezpośrednio.

Trochę jakbyś powiedział że nie będziesz płacił za telewizję satelitarną, bo
Porównujesz krytykę strategii sprzedażowej firmy do gwałtu? Ło chłopie... Nie bierz się za myślenie, to nie twoja działka.


@PijanyTataKonfederata: nie porównuję, ale jedno i drugie jest negatywnym działaniem skierowanym w stronę drugiej osoby/podmiotu.

To jedną krzywdę bez powodu można robić, a drugiej nie? Gdzie jest twój limit?