Wpis z mikrobloga

@Caracas: tanio #!$%@?, jak wy tam żyjecie?
558kWh - 718 PLN
2 osoby dorosłe, HO+hybrydowo za nieco ponad miesiąc, dom 220m
no ale ja mam podłogówke na prąd, inna sprawa że póki co mało używana bo wciąż bywa ciepło no i bawie sie kominkiem
  • Odpowiedz
Nie znam nikogo z domem żeby mieścił się w 250 na miesiąc


@dzem_z_rzodkiewki: ja sie miescilem w tej kwocie. 220m, rodzina 2+3, pralka i suszarka robiaca przebieg jak passat u niemca, 2 osoby na HO. Ale jakbym nie pilnowal sie z puszczaniem energochlonnych sprzetow w tanszej strefie, to pewnie 400 bym placil xD
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: taaa, 300 się teraz płaci w małym mieszkaniu.
Moja mama płaci 60-70zl miesięcznie w ~60m mieszkaniu, ale tam ma kuchenkę na gaz.

150 to ja mam w 100metrowym, dwupoziomowym mieszkaniu. Gdzie w kuchni jest indukcja, a do tego pralka i zmywarka co dwa dni. Plus dwie osoby ma HO.
W domu to wiadomo inaczej, ale nie wypisuj bzdur o mieszkaniach.
  • Odpowiedz
@Dziki_czoug: no to małe mieszkanie ma gorzej bo sie szybciej grzeje i potrzebuje klimatyzacje oraz nie ma miejsca na suszenie ciuchów na drążkach więc każdy ma suszarke elektryczną nad pralką

160zł mimo oszczędzania i praktycznie zerowego gotowania na indukcji
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@thorgoth Na niczym nie oszczędzam. Lodówka sama chyba wcina jak powalona bo jest jak szafa z kostkarką. Dodatkowo mam małe dzieci i pralka leci 2 razy dziennie.
Wszystkie sprzęty są nowe i mają te super eko klasy. Chociaż fakt że totalnie nic nie oszczędzam prądu. Dodatkowo przekroczyłem już roczne zużycie te 2500

@fortySeven Nie mam podzielonego na strefy. Mam zużycie całodobowe za tą samą cenę.

@Dziki_czoug Najwięcej chyba zjada mi piec gazowy.
  • Odpowiedz
@Caracas: Nie wiem, jakie mamy zużycie, bo mi tylko chłop mówi, jaki rachunek przyszedł, połowę oddaję. Teraz od roku jest fotowoltaika, to już w ogóle grosze przychodzą. Dom jest mały, tylko 140 metrów, w ciągu dnia nas nie ma.
  • Odpowiedz
@Caracas: ile cię liczą z kWh? ja bez tarczy zapłaciłem raz za 420 kWh blisko 800 zł xD. Szybko leciałem podpisać aneks do Energi, bo oczywiście tarcza nie była przydzielana z automatu
  • Odpowiedz
@Caracas: Ja za pazdziernik (1 miesiac tylko) miesiac 500kwh (rachunek 700zl) Oo. 2 osoby na HO. Zastanawiam sie, gdzie ten prad #!$%@?. Ogrzewania elektrycznego nie uzywam
  • Odpowiedz