Wpis z mikrobloga

Czy jest na sali jakiś człowiek z #elektryka a dokładniej #fotowoltaika ?
Mam delikatna rozkmine- mam Falownik Fronius z PV point ( gniazdko w którym napięcie pojawia się jedynie po zaniku napięcia z sieci). Chce podłączyć do tego gniazdka zamrażarkę żeby była ciągle zasilana.

Dobrze myślę że wystarcza tu tylko dwa przekaźniki? Zasilanie cewek byłoby z sieci, na zasilonej cewce zamrażarka byłaby zasilana przez sieć, a po zaniku napięcia łączyłoby na PV Point.

Ewentualnie myślę dodać przekaźnik z opóźnieniem żeby po powrocie sieci nie było jakiegoś przypalu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • 11
No można ale przecież są z przekaźniki z dwoma zestawami styków no/nc poza tym rzadko zdarza sie dłuższe wyłączenie prądu a jeśli już to informują a podczas chwilowych zaników zamrażarka raczej się nie rozmrozi
No są, ale gdzieś się u mnie walają zwykle z jedną parą, to mogę wykorzystać ( ͡º ͜ʖ͡º)

Orientujesz się we froniusie?
W przyszłości chce dorzucić jeszcze grzałkę do bojlera tylko jakoś 800€ za ohmpilota to dla mnie za dużo ( ͡º ͜ʖ͡º) myślałem o zwykłym sterowaniu poprzez wyjścia I/O ale nie wiem czy do zmiany konfiguracji potrzebny jest jaki program czy
@ShortyLookMean dwa przekaźniki też powinny dac radę nie? Bo nie widzę za bardzo różnicy - oprócz tego że jedna cewka " przełącza" i fazę i neutralny, to pewnie byłoby może bezpieczniejsze...
Ale akurat chyba mam dwa przekaźniki to bym gdzieś je wyrobił.

Co do systemu to może masz rację ale na gniazdo jest dodatkowa różnicowka w IT różnicowka są dosyć " problematyczne" nie?
Chociaż to jest jeno gniazdko=jeden odbiornik to nie robi
@19ludwik91: dwa przekaźniki dadzą radę ale pod warunkiem wzajemnego blokowaniem się. Bez połączenia mechanicznego dosyć duże jest prawdopodobieństwo, że w jednym przekaźniku skleją się styki i wtedy zadziałanie drugiego przekaźnika to piękne zwarcie.
Więc jeden styk NC w każdym przekaźniku musi być w torze cewki drugiego.
@ShortyLookMean w sensie mają działać na wykluczenie się? Kurde juz mało co mi w tej głowie zostało ¯_(ツ)_/¯
Muszę sobie to rozrysować, myślałem o opóźnieniu ale nie pomyślałem o tak zwykłej rzeczy jak sklejenie styków
Dzięki za odpowiedź, projekt i tak jest jeszcze w powijakach ( ͡~ ͜ʖ ͡°)