Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zakupem steam decka jakoś po świętach i mam kilka pytań na które ktoś mi może odpowie.

1. Czy po 2 latach nadal warto? czy jest może szansa że w przeciągu ~6 miesiecy wyjdzie chociaż jakaś wersja slim mieszcząca się do kieszeni?

2. Czy bez plecaka serio go nigdzie nie zabiorę? Switch jest fajny bo można odpiąć joycony i konsolkę schować do jednej kieszeni albo torebki a resztę do drugiej kieszeni i zabrać gdziekolwiek, ze steam deckiem to pewnie jedynie do kieszeni w bluzie hoodie sobie gdzieś wyjdę?

3. Bateria - planuję grać głównie w gierki starsze bo mam też ps5 więc grając w takiej jakości jak na switchu na ile mi styknie bateria?

4. Najczęściej używałbym go w miejscach gdzie nie ma internetu, a steam deck ma największą wadę grania na pc czyli launchery. Odpalę takie gry jak gta iv/v bez internetu? bo ten ich launcher chyba na to nie pozwala? Co z grami od ea/ubi/ms/acti itd jeśli nie będę mieć internetu? Bo szczerze to się zastanawiam czy niektórych gier jak np. gta v nie będę musiał zainstalować z crackiem żeby mieć spokój (mam tą grę prawie na wszystkich posiadanych platformach więc ultra anty piratów proszę o zachowanie spokoju)

#steamdeck #steam
423frewq4f23 - Zastanawiam się nad zakupem steam decka jakoś po świętach i mam kilka ...

źródło: per4203g5bj81

Pobierz
  • 10
2. Nie, na szerokość to taki ultrabook 13" xD Chcesz coś mniejszego to Switch/Rogal.


@glos_zenady: rog ally to za drogi i z windowsem którego nienawidzę, już prędzej się zastanawiam nad ayo odin do emulatorów albo czekać na switcha 2. Ale switch 2 to też nie wiadoma bo to nintendo a oni równie dobrze mogą zrobić go w formie wii u xD
@brh77603: No moim zdaniem idealny rozmiar to ma switch którego sobie schowam do kieszeni ale wiadomo co kto lubi. Na pstryku za to nie zagram we wszystko. Ale w sumie z braku alternatyw i tak raczej zrobię tak jak mówisz.
@423frewq4f23: 1. Tak, to dalej super sprzęt ale nic nowego już nie odpalisz. Jak chcesz coś mocniejszego to za dwa razy więcej masz ROG Ally i Legion Go. Na slima bym nie liczył bo to i tak w środku jest bardzo upchane
2. On jest absurdalnie wręcz wielki, szczególnie w etui. Nawet w bluzie do kieszeni nie wejdzie
3. Zależy od gry i ustawień. 2-3 godziny, 4 w jakieś starocie i
@423frewq4f23 z deckiem raczej srednio da rade wyjsc z nim na dwor w kieszeni samej, ale do podrozy w plecaku jest spoko. W nowsze tytuly pograsz ale bedzie trzeba isc na kompromisy. Co do baterii to 2h w triple A, 3-4 w indyki. Starsze gry moga i nawet na 8h wystarczec ale trzeba zmniejszyc refresh rate i fpsy.