Wpis z mikrobloga

Dlaczego Konfederacja zagłosowała przeciw podwyżce kwoty wolnej od podatki w 2021r.?

https://www.tvp.info/56234603/kwota-wolna-od-podatku-konfederacja-glosowala-przeciw-niedawno-sami-skladali-podobny-projekt-w-trendach-na-twitterze-hipokryzjakonfederacji

Dzisiaj wujek PiSowiec mnie zagiął tym, że Konfederacja głosowała przeciw. Byłem pewny, że będą popierać takie ustawy.

#konfederacja #4konserwy #pytanie #podatki #polityka
  • 6
  • Odpowiedz
komentują internauci ubiegłotygodniowe głosowanie w Sejmie nad zmianami podatkowymi zaproponowanymi przez PiS w ramach Polskiego Ładu. Ustawa zawiera m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku


@damienbudzik: słowa kluczowe "między innymi"
  • Odpowiedz
@damienbudzik przecież kwota wolna to był tylko jeden z wielu elementów z jednego głosowania, gdzie można było poprzeć w całości lub odrzucić w całości cały projekt nowego ładu, który miał mnóstwo niekorzystnych rozwiązań.

Jak było naprawdę? Cyt. z Fb Konfederacji z 6.10.2021 12:21: „rządzący odbierają przedsiębiorcom a także osobom zatrudnionym na umowach cywilnoprawnych możliwość odliczenia składki zdrowotnej od PIT.”

Takie zarzuty pisiorów pokazują zgniliznę moralną ich sposobu prowadzenia polityka i komunikacji.
  • Odpowiedz
@damienbudzik:
Nawet z twojego artykułu pierwsza część:

Podczas piątkowego głosowania podatkowych ustaw wdrażających Polski Ład nowe przepisy poparli wszyscy posłowie PiS, przeciwko z kolei była praktycznie cała opozycja

To było głosowanie przeciw nowemu wałowi, a nie kwocie wolnej.... Ale piękne fikołki jak zwykle w TVP. Co cię wzięło ogólnie na wyciągnięcie łopaty ze schowka?
  • Odpowiedz
  • 0
Co cię wzięło ogólnie na wyciągnięcie łopaty ze schowka?


@ThisIsAComment: Dyskusja z wujkiem PiSowcem, to on wyciągnął to głosowanie, żeby mi pokazać, że Konfederacja nie jest za obniżaniem podatków tylko jest antyPiS i głosuje nawet przeciwko dobrym ustawom :p Ale widać TVP musiało go zmanipulować
  • Odpowiedz