Wpis z mikrobloga

Czy istnieje jakaś dobra alternatywa dla SpotLight dla #windows #windows10 ?
Muszę przyznać że niewiele jest w stanie zastąpić coś tak świetnego jak kliknięcie po prostu przyciska "Windows", i wyszukiwanie sobie z tego menu. Ale ono jest dość ograniczone, w zasadzie nadaje się tylko do szybkiego otworzenia jakiegoś programu.
Nie używam obecnie #windows11 ale - z tego się orientuje zostało tam dość mocno przebudowane menu Start. Dodatkowo #microsoft chyba posiada #chatgpt więc chyba zastąpi on Cortanę w pasku zadań. Czy ktoś używający 11stki jest w stanie potwierdzić/zaprzeczyć, czy może oni już zintegrowali to?
#komputery #pytanie #apple #macos
  • 8
Ale ono jest dość ograniczone, w zasadzie nadaje się tylko do szybkiego otworzenia jakiegoś programu.


@interpenetrate: Nigdy nie miałem MacOS i nie wiem co Spotlight robi, ale wg intenetu:

Służy do błyskawicznego wyszukiwania w komputerze dokumentów, obrazów, muzyki, aplikacji, ustawień systemowych i innych danych zgromadzonych na komputerze, czy w Bing.


Przecież to wszystko robi Windowsowski menu start uruchamiany klawiszem Windows z klawiatury.

Naciskam windows i wpisuje >> "pok" i wyswietla mi
@interpenetrate: da się ustawić skrót ale nie jestem pewien czy da się zbindować pojedynczy klawisz, zwłaszcza Win. Używam domyślnej kombinacji bo cmd+spacja jest w podobnym miejscu co lewy alt+spacja i właściwie nie musiałem się długo przestawiać ze Spotlighta