Wpis z mikrobloga

Mireczki, jak dobrze rozwijać postać, aby się dobrze grało i abym nie szedł jako strażnik miejski z poziomem 3 do kolonii ? Grałem w to dawno temu i chciałem sobie odświeżyć tytuł dla fabuły oraz ostatnio brakuje mi rozrywki i chciałem się wyluzować przy klasyku ;)

Jak by mi się udało ukończyć jako paladyn i łowca dwa razy podstawkę, to spóbowałbym nk bo nigdy nie ruszałem nawet.

#gothic #gothic2 #gry
  • 277
  • Odpowiedz
@bodzio_pl: noc kurka nie jest az taka ciekawa ale mozna zagrać.

a grać to prosto masz przecież praktycznie liniowa rozgrywke - wieża xardasa -> wioska pod miastem -> wejscie do miasta -> wejscie do górnego miasta (jedna z 3ech frakcji)

Po prostu idz przed siebie gadaj z kazdym, zbieraj wszystko, rób wszystkie questy i
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski: Myslalem polazic po klasztorze, farmach jeszcze, bo na tym lvlu walka to szajs.

Noc Kruka bo mieczyk fajny, nie gralem w to za duzo, w podstawke tez nie ale widzialem gre nie raz u kumpla np.

Gralem w jedynke duzo i trojke.

Ktora frakcja najlepsza ?
  • Odpowiedz
@bodzio_pl: jasne zwiedzić wszystkie frakcje zanim się dołaczy, to miałem na myśli mówiac o robieniu wszystkich questów. Już nie pamiętam tych kluczowych które decyduja o dołaczeniu. Na pewno w klasztorze było to przyniesienie owcy i kasy (takze klasztoru nie pozwiedzasz).
  • Odpowiedz
@bodzio_pl: która frakcja najlepsza? To zależy co wolałeś w jedynce/trójce.

Magowie to chyba jasne, Łowcy smoków (farmy) no to tylko i wyłacznie walka + łuki, Paladyni to i walka i troche run (słabe, ale niektóre przydatne szczególnie przeciw nieumarłym) + kusze. To tylko pytanie czy myślisz, że dobrzy to sa Paladyni, czy dobrzy sa farmerzy :P
  • Odpowiedz
@bodzio_pl: Osobiście odradzam Ci grę jako mag ognia, w nocy kruka skalowanie strasznie spieprzyło grę magiem, ponieważ cały czas brakuje many, sam dałem sobie spokój w V akcie kiedy po paru kulach ognia musiałem uciekać żeby wypić potion. Gra na zręczność również nie ma sensu, miecz mistrzowski ma ładne obrażenia bazowe, ale całkowite zależą od siły, więc z połowę słabszym mieczem ale większą siłą będziesz bił znacznie ładniej. Proponuję Ci
  • Odpowiedz
@bodzio_pl: Tak, bo kusza jest na siłę, więc pure str i jazda. Również miło wspominam maga w 3, aczkolwiek było za łatwo, nawet mimo patchów. 500 many, kula ognia (Co można łatwo osiągnąć już na początku gry) i brakowało przeciwników. W jedynce mag znacznie lepiej się prezentował niż w nk :)
  • Odpowiedz
@Apreter: Gram tym razem w podstawową dwójkę, bo jej nigdy uczciwie nie kończyłem, nocy kruka w ogóle, a trójka + mag ognia i czysczenie miast to przyjemność, w koncowych etapach to sie tylko czarami bawilem ktore lepsze, ale jak gralem raz assassynem i uswiadczylem bugow mase, to myslalem ze padne, a i trojka to inna bajka, nie ma polotu ze rozdzialy, frakcje itp. po prostu sandbox.
  • Odpowiedz
@bodzio_pl: To jak na siłę to przed dołaczeniem koniecznie zostań czeladnikiem Kowala. Zreszta quest jest by zabić orka na niskim lvlu (chyba że popłaczesz że za słaby jesteś to ci powie byś bandytów zabił)
  • Odpowiedz
@Apreter: imho nie był najlepszy, mimo że dużo osób lubi. Ale przecież nie ma wymogu przechodzenia questów z dodatku, czy jest? bo to przecież tylko Vatras tam ci coś mędzi, ale chyba można go olać? Serio już nie pamiętam.

Jeżeli da się olać, no to chyba na tym to polega, że grasz jakbyś nigdy nie gadał z Vatrasem na ten temat
  • Odpowiedz
@Apreter: Probowalem po 1 akcie wymieklem... :D

Gothic 2 bez dodatku miażdzy, bo nie zaczepia Cie o Jarkendar, tylko po prostu lecisz z Okiem Inosa a potem to juz wiadomo :-) i gralo sie fajnie tylko ze bylem za mlody na takie gry i gralem nie uczciwie i zepsulem caly fun :<

Noc Kruka t osie nie wypowiem bo nie gralem
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski: Noc kruka dodaje quest główny i nową lokację. Trzeba to ukończyć do końca 3 aktu, zajmuje to sporo czasu. Do tego dochodzą takie rzeczy jak to skalowanie o którym wspominałem wcześniej :P
  • Odpowiedz
@bodzio_pl: ja tam lubiłem troche nieuczciwie grać w gothica bo jest trudny. Nie tyle na zasadzie god mode, czy 10000 PU, tylko raczej zmiana klas w trakcie aktu by zrobić więcej questów i chyba f5 czy f9 jak padłem. Uniknałem wiecznego sejwowania :P
  • Odpowiedz