Wpis z mikrobloga

Cześć, zdaję sobie sprawę że zdjęcie jest mało wyraźne, ale to najlepsza fotka jaką mój telefon dał radę zrobić mojemu obecnemu problemowi na mieszkaniu.
Jakoś 2 tygodnie temu współlokator znalazł u siebie w mące takie robaki, okazało się że były też u mnie. Wyrzuciliśmy zarobaczone produkty, resztę wstawiliśmy do szafek i myśleliśmy że już po problemie. Wczoraj drugi współlokator znalazł to samo u siebie w szafce, znowu przejrzeliśmy nasze rzeczy, wyrzuciliśmy zarobaczone produkty. Tym razem zapakowaliśmy produkty które wydają się "czyste" w foliowe reklamówki, wystawiliśmy na balkon w pojemnikach, a szafki dogłębnie wymyłem i wciągnąłem wszystkie robale odkurzaczem.
Robale te mają kolor brązowy, długość około 1mm - bardzo łatwo pomylić je z okruchem, wątły, smukły tułów. Lubią zagnieżdżać się w mące, kaszy - tego typu produktach.
Podpowiedzcie mi proszę co to za cholerstwo i jak z tym walczyć (_ )
#owady #robaki #insekty #dom #kuchnia #pytanie
RudyLemur - Cześć, zdaję sobie sprawę że zdjęcie jest mało wyraźne, ale to najlepsza ...

źródło: PXL_20231030_231242454~2

Pobierz
  • 23
@RudyLemur: zobacz za nitkami w produktach - tam są jaja tych robali. U mnie też były małe larwy, jeszcze się nie rozpasły. Co by to nie było, metoda działania jest taka sama. Większość sypkich produktów do kosza i wszystko porządnie umyć. Półśrodki nie działają. Larwy są małe, ale jaj nie widać.
@RudyLemur

@yamino: Umyłem szafki octem i planuję zostawić je tak do jutra, sądzisz że da to podobny efekt?


Powinno dać radę. Chodzi o to że mole bardzo nie lubią zapachu octu, więc umycie pewnie też dobrze zadziała