Wpis z mikrobloga

Mireczki, musze wymienic auto (w obecnym problemy z silnikiem) i trafiła się okazja bardzo dobry znajomy sprzedaje renault megane 2015 rok 1.5 dci 110km, przejechane to ma 180k km. Kumpel sprzedaje bo nie mieści mu się trzeci fotelik (wypadek przy pracy). Ziomek juz tam robił rozrząd, klima nabita nowy akumulator.
Co sądzicie o tym aucie? i o tym silniku? bo opinie są skrajne
#renault #motoryzacja #kupnosamochodu
  • 12
@aja95 panewki w 1.5 dCi to się obracały kilka generacji silnika i jakieś 15 lat wcześniej a i tak naprawa tego wcale nie jest trudna xD

No i to dotyczylo samochodów które były sprowadzane i zwykle już po 350 koła przebiegu miały
@aja95: Te silniki nowsze są bardzo dobre i pozbawione wad wcześniejszych wersji. śmiało kupuj.
Panewki w 1.5dci to był problem egzemplarzy jakoś z 2005r, a nie 2015.
@aja95 poczytaj o katarze google to wyjdzie, że masz raka odbytu jak wystarczająco długo poczytasz
Jeździsz tyle że potrzebujesz diesla i auto jest pewne to bierz a jak nie to w ogóle nie bierz żadnego diesla
+

Mireczki, musze wymienic auto (w obecnym problemy z silnikiem) i trafiła się okazja bardzo dobry znajomy sprzedaje renault megane 2015 rok 1.5 dci 110km, przejechane to ma 180k km. Kumpel sprzedaje bo nie mieści mu się trzeci fotelik (wypadek przy pracy). Ziomek juz tam robił rozrząd, klima nabita nowy akumulator.


@aja95: Jeśli o silnik chodzi to bierz, od trzech lat mam taki i nic się z nim nie dzieje. Naczytałem
@aja95: jest wszystko co najbardziej przerażająca dla użytkownika starego diesla:
- dwumas
- dpf
- wtryski
- drogi w naprawie układ common rail

W tej chwili mam niecałe 140 tysięcy, pierwszy rok po zakupie zrobiłem 40 tysięcy, w kolejnych latach 10-15 rocznie i ostatnie dwa lata wszystko po mieście praktycznie. DPF żyje, dwumas żyje ;)