Wpis z mikrobloga

#jura #ekspresdokawy #kawa

Głupie pytanie, no ale się nie znam totalnie. Kawę pijam regularnie z lokalnych kawiarni, zazwyczaj cappuccino/flat white, wydaję na to chore pieniądze, więc stwierdziłam, że kupię ekspres i oszczędzę sobie spacerów po tę kawę. Ekspres już wybrałam Jurę E8, teraz pytanie o ziarna mam, czy są na rynku jakieś pewniaki, coś polecanego na start? Czytam o tych Arabicach i Robustach i już sama nie wiem, kupować po prostu w ciemno aż jakaś mi zasmakuje czy możecie coś polecić? Gust mam raczej niewysublimowany, takie totalnie fancy kwaśne kawy z hipsterskich kawiarni to raczej od święta, na co dzień lubię zwykłą gorzką nienachalną smakowo kawę.
  • 7
@pianinka: ja też fanem kawy nie jestem i mi smakują ziarna starbucks, najczęściej kupuje takie 3paki. Moja różowa jest większym smakoszem i mojej kawy nie lubi, woli lavazza oro, taką w złotym worku.
@pianinka:

na co dzień lubię zwykłą gorzką nienachalną smakowo kawę.


Bierz robustę. Jak najświeższą. Robusta nie ma aromatów i innych posmaków. Smakuje czystą kawą i grzyb tego nie bierze, więc dopłacanie do fancy robusty to wyrzucanie pieniędzy.

Możesz nawet liofilizowaną robustę na próbę kupić. Może ekspres też niepotrzebny.
@pianinka: nie kupuj tylko marketowych leżaków typu kimbo czy starbucks xD bo to jest jak picie ekspresowego liptona vs herbaciarnia. Kupuj w palarniach, świeże ziarna to 70% smaku