Wpis z mikrobloga

Cześć motomirki

Może ktoś miał z was podobny problem i wie jak rozwiązać.Otóż chcę zarejestrować motocykl na A2.Według informacji które znalazłem w internecie powinienem najpierw zablokować i dostać wykres z hamowni>przegląd na OSKP>wydział komunikacji.Problem w tym że byłem na około 10 OSKP w moje okolicy i na każdej dostałem odpowiedź w stylu "nie bo nie" i żebym szukał gdzie indziej.Nawet nie pytali mnie jakie mam dokumenty.Zna ktoś z was OSKP w którym nie robią problemów?Czy bez szwagra na stacji nic raczej nie załatwię?

Dzięki za pomoc

#motoryzacja #motocykle #prawojazdy
  • 10
  • Odpowiedz
@SmuteG00: dobrze myślisz, po prostu tak działa P0lska.
Ps.Mam nadzieję że pamiętasz o przepisie stosunku mocy do masy. Nie pamiętam ile tam było ale ok 95-96 koni wartości fabrycznej.
@prezeees hamownia to nie oskp, najpierw robisz hamowanie w swoim zakresie i dostajesz z niej wydruk , z tym idziesz do OSKP dopiero i na tej podstawie dziadek w stacji kontroli ci podbija przegląd.
  • Odpowiedz
@SmuteG00: niestety SKP mają swój własny folwark, jednemu się nie podoba to a innemu tamto, pracują tam zazwyczaj ludzie bez pojęcia i obycia z motoryzacją.

A co do zmiany to kiedyś jak patrzyłem to rzeczoznawca miał się pod tym podpisać i dopiero z takim dok.do SKP

W necie są rzeczoznawcy co podbijają papiery na motory, które utracił dokumenty, wpisz frazę dokumenty na unikat i zadzwoń do takiego napewno ci pomoże są
  • Odpowiedz
@SmuteG00 szybciej to kupić już zablokowany, bo z OSKP to wiadomo jak jest. Kiedyś chciałem przerobić podobny temat, to lepiej jest kupić moto z niemcowni i dogadać się z tłumaczem żeby wpisał 25-35 kW i po problemie, niż użerać się z Jankami w OSKP ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@SmuteG00: Ja sam zgłębiałem ten temat z 7lat temu i jako jeden z pierwszych w mojej okolicy to ogarniałem i jako chyba pierwszy tego dokonałem po bojach ze starostwem :D i u mnie było wicej zabawy właśnie z rejestracją niż z oskp. Do oskp mają komplet dokumentów idziesz i nie ma opcji, że Ci tego nie zrobią. Jak nie zrobią to powiedz, że chcesz na to papier dlaczego Ci odmawiają i
  • Odpowiedz
  • 0
@prezeees: Mam papier z hamowni.

@krzysztof2033 W sumie mogę w tą stronę uderzyć,jak taki człowiek zajmuje się tym zawodowo to i powinien być obeznany w OSKP które nie będzie robiło problemów.

@AjKenFlaj Problem w tym że nawet nie chciel żadnych dokumentów na OSKP.Poprostu mówili że się tym nie zajmują i żebym szukał gdzie indziej.U niektórych byłem chyba pierwszy raz z takim zagadnieniem bo patrzyli na mnie jak na UFO xD.Może i
  • Odpowiedz