Wpis z mikrobloga

Czy przejazd kolejowy przez Czajkowskiego w #wroclaw Karłowice jest bardzo głośny? Tj. czy pociągi zawsze dają sygnał dźwiękowy przed jego przejazdem? Przejazd strzeżony, ze szlabanami, ale z tego co kojarzę, to pociągi mają wymóg dawania sygnału dźwiękowego.
Pytam, bo zastanawiam się nad mieszkaniem jakieś 150 m w lini prostej od tego przejazdu i obawiam się hałasu od pociągów, a przede wszystkim od sygnałów dźwiękowych, podobno strasznie upierdliwe, nie ważne czy dzień czy noc?
Tutaj ładnie pokazane jak wo wygląda: https://youtu.be/i8GEvwoQn9A?si=QI8xmU4vUon6JsW4

Może ktoś mieszka w okolicy i się wypowie?
#pociagi #karlowice
kaczoor - Czy przejazd kolejowy przez Czajkowskiego w #wroclaw Karłowice jest bardzo ...

źródło: temp_file5373087622625879466

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@kaczoor: nie bedziesz tego slyszal.
Mieszkam niedaleko, z reszta to jest juz moja 2 miejscowka blisko torow i jest to pomijalne.
Tam pociagi raczej daja sygnal przed mostem kolejowym, niz przed przejazdami. Zwlaszcza ze 500m od tego przejazdu jest drugi i stacja przy koronie, gdzie spora czesc sie zatrzymuje.

Bardziej bym sie obawial korkow, jesli musialbys sie na druga strone torow dostac,niz halasu.
  • Odpowiedz
@kaczoor: Pytanie gdzie dokładnie. Mam w tej okolicy mieszkanie, nie słychać nic kompletnie, ale nieco dalej. Upierdliwe to jest stanie w korku na zamkniętym przejeździe.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@PurpleHaze a często jeżdżą tam pociągi i jest zamykany szlaban? Na razie nie mam auta, ale myślę o jego zakupie, a tam rzeczywiście robią się chyba korki przed przejazdem.
I naprawdę ten dźwięk syreny jest tak mało słyszalny? Bo to, że do stukotu pociągu jestem w stanie się przyzwyczaić to rozumiem, ale ta syrena to umarlego by obudziła...
  • Odpowiedz
@kaczoor: do trąbienia idzie się przyzwyczaić, ale ten przejazd jest obrzydliwie często zamykany. Jeżeli często jeździsz w południowym kierunku to bym się zastanawiał.
  • Odpowiedz
@Bumelante: @Iudex @kaczoor zaraz sie okaze, ze stezenie wykopkow na soltysowicach, przekracza mase krytyczna ( )

Co do pociagow to sa czesto, trasa na lodz, szynobusy do dtr i jelcza, podmiejskie olesnica itd.
O ile orzejazd na czajkowskiego jeszcze jest w miare kulturalnie ogar iety, to ten na poprzecznej to jest niestety jeden wielki korek. Jest na dluzej zamykany, bo jak pociag stoi na stacji, to
  • Odpowiedz