Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę że tylko ostatnie lamusy które stracą klientów płaczą na ai arty, patrząc na postęp w dalle 3 jest spora szansa że to będzie narzędzie komercyjne dzięki któremu stworzy się dowolny szkic który się w parę chwil edytuje w photoshopie, lub po prostu pokoloruje, praca ze sztuczną inteligencją zapowiada się doskonale, kwestia teraz tego czy ją schrzanią i czy powstaną odpowiednie narzędzia w razie gdyby open AI zawiodło

#tworczoscwlasna #rysujzwykopem #grafika #grafikakomputerowa
  • 6
@mozis: mógłbyś mi wygenerować przykładowe obrazki z; Satanic digital art of a humanoid muscular pitbull smoking cigar and wearing boxers

jestem ciekaw co z tego wyjdzie i czy się opłaca za to płacić xD nie ukrywam że używałbym tego głównie w wiadomym celu
@czasnawybory666 mozliwe. część grafików faktycznie może mieć problem.

ale czyste wrażenia estetyczne czy jakość realizmu bądź innego tam stylu to nie jedyne powody przez które ludzie kupują np. obrazy.

jak zwykle wielu ludzi musi się radykalizować i odwalać krucjatę albo przeciw ai albo przeciw artystom. tak jakby nie mogły te światy współistnieć i mieć swoje osobne nisze, z pewnymi punktami wspólnymi. w tym też, jasne, konfliktowymi.

no ale to już jak Clarkson
@czasnawybory666: Większości ludzi wystarczy pusta ściana. Potem są ludzie z wydrukami z castoramy. Gdzieś tam pomiędzy jest rynek print on demand. Kolekcjonerzy obrazów to jakiś promil. I ten promil się niewiele zmieni, bo ma swoje motywacje do kupowania w których AI się raczej nie mieści (osobowość artysty, nazwisko, chęć pomagania młodej sztuce, inwestycje, you name it, ale zazwyczaj kręci się to wokół relacji twórcy z kolekcjonerem).
Niby promil to mało, ale