Wpis z mikrobloga

Mirki pamiętajcie żeby szanować ludzi, którzy pracują fizycznie. Bo różnie w życiu bywa, dzisiaj klepiesz sobie kodzik w korpo, ale niestety życie to nie bajka i wystarczy kilka losowych czynników i los się może trochę zmienić.

Mówię oczywiście o szacunku do ludzi pracujących fizycznie, a nie do roboli. Dla mnie robol to sposób bycia i życia. Człowiek, który zachowuje się gorzej niż zwierzę, do takich nie mam szacunku. Sam sobie życzę, żebym mógł do śmierci robić dla dobrodzieja w biurze, albo na home office, ale w życiu różnie bywa.

#kolchoz, #korposwiat, #pracbaza
  • 7
  • Odpowiedz
@Techguy91:Wszyscy dla wszystkich
Murarz domy buduje,
Krawiec szyje ubrania,
Ale gdzieżby co uszył,
Gdyby nie miał mieszkania?

A i murarz by przecie
Na robotę nie ruszył,
Gdyby krawiec mu spodni
I fartucha nie uszył.

Piekarz musi mieć buty,
Więc do szewca iść trzeba,
No, a gdyby nie piekarz,
Toby szewc nie miał chleba.

Tak dla wspólnej korzyści
I dla dobra wspólnego
Wszyscy muszą pracować,
Mój maleńki kolego.

Tuwim
  • Odpowiedz
@Techguy91: Gdyby pracownicy fizyczni byli bardziej ogarnięci w sposobie bycia, bardziej kulturalni, potrafiący się wysłowić, ubrać itp. -jako masa rządziliby światem.
To oni stanowią fundament funkcjonowania społeczeństwa, co z resztą pokazała pandemia, gdzie zamknięto w domach/mieszkaniach pracowników biurowych, i nie było widać żadnej różnicy.
Tak naprawdę największy wkład w rozwój ma 20% najinteligentniejszych pracowników umysłowych, i pracownicy fizyczni -reszta jest tylko wisienką na torcie.
  • Odpowiedz
@Winatuska:
wypiekają chleb piekarze
wyrabiają stal hutnicy
krawcy gacie, szewcy buty
a my ciągniem druty

hej, chwyćmy kabla w dłonie
hej, ciągmy razem w kupie
bo jak zabraknie prądu
ludzkość będzie w dupie

raz pod wodą, raz pod ziemią
raz na górze, raz w dolinie
ciągnij bracie, ciągnij kabla
bo nim prąd popłynie

hej, chwyćmy kabla w dłonie
hej, ciągmy razem w kupie
hej, ciągmy ile siły
resztę miejmy w dupie
  • Odpowiedz