Wpis z mikrobloga

#elagawin #psychologia
Wytłumaczy mi może jakiś #psycholog jak to działa że córka profesora doktora inżyniera magistra belwederskiego z AGH skończyła tak jak skończyła (jak menel)? Wiem że tytuł nic nie znaczy bla bla bla ale jednak jest to chyba raczej rzadkie zjawisko że tak mądrzy starzy (jej mama to tez dr inż) mają tak głupie dziecko. W dodatku ma brata który jest normalny, więc teza o tym że ich rodzice zamykali w piwnicy itd można między bajki wsadzić. Zreszta sama Ela mówi o swoim starym bardzo pozytywnie że była akceptowana ale kopnął w kalendarz 10 lat temu.
  • 4
  • Odpowiedz
@January-zwiedza-szpary: mam wrażenie ze z ta matka się grubo przesadza. Prześledziłem dziesiątki jej wypowiedzi i tbh jej stara brzmi jak naprawdę ogarnięta życiowo stara która sobie musi radzić z córką idiotką. Jej syn (brat eli) jest normalny, wstydzi się eli. Predzej bym tu obstawiał chorobę psychiczną
  • Odpowiedz
@AmericanDiary: Elka nie jest jakoś szczególnie głupia. Ona jest po prostu leniwa, a na domiar złego jest narcyzem i mitomanką. Zgaduję, że na tej polonistyce niczego się nie uczyła, nie czytała lektur tylko była przepychana z sesji na sesję no bo "córa profesorska". Starzy zrobili jej tym ogromną krzywdę, bo przyzwyczaili ją, że można się tak ze wszystkiego wykpić. Właśnie przez to, że nigdy nie musiała właściwie mierzyć się z konsekwencjami
  • Odpowiedz
@giga_jablecznik: o to to, po paru dniach dalszych przemyśleń od napisania mojego posta w sumie doszedłem do podobnego wniosku. Nawet jestem w stanie porównać jej sytuacje do sytuacji paru osób które znam irl, które mają podobne schematy jak Elka.
  • Odpowiedz