Wpis z mikrobloga

Udaje się wam znaleźć faktycznie przydatne oferty pracy na #linkedin ? Na pracuj.pl trochę bieda, więc postanowiłem poszerzyć obszar poszukiwań o LinkedIn. Wczoraj założyłem konto i starałem się wyszukiwać frazy związane z IT, które mnie interesują (trochę słabo, że nie da się wybrać kategorii, tylko trzeba szukać słów klucz). Przejrzałem chyba ~278 ofert i nie znalazłem nic, co by mi pasowało. Oferty juniorskie wymagały 3-4 lat doświadczenia na stanowisku, cześć ofert w ogóle nie była związana z moim wyszukiwaniem i w ogóle natłok napisów.
Na stronach typu nofluffjobs też bieda, a na indeed chyba nigdy nic nie znalazłem.
Macie jakieś wskazówki? Czy czekać i obserwować?
Dzięki.
#praca #pracait
  • 11
  • Odpowiedz
@Red_Ducc: nic nie zrobisz, kiepska sytuacja na rynku. Jak nie masz sensownego doświadczenia, powiedzmy co najmniej 5 lat, to roboty teraz praktycznie nie znajdziesz
  • Odpowiedz
  • 2
@lxst: ehh czyli wracamy do sytuacji sprzed kilku lat, gdzie każdy wymagał kilku lat doświadczenia, a nikt nie chciał go zaoferować ( ͡° ʖ̯ ͡°) a jeszcze chyba 5 miesięcy temu ofert było mnóstwo i można było przebierać jak się chciało..
  • Odpowiedz
  • 0
@lukiboss: niby prosta i właśnie to robię. Problem jest taki, że nawet helpdeskowych ofert jest bardzo mało, a chętnych mnóstwo. Już nie aplikuje na kilka dziennie, tak jak jeszcze niedawno, tylko może na 4 oferty tygodniowo
  • Odpowiedz
  • 0
@quescik1: najbardziej satysfakcjonowało by mnie stanowisko "Młodszy administrator systemów"), czyli ~1 rok doświadczenia, windows server + M365.
I takie ofert było dużo, nawet pozwalałem sobie wybrzydzać. Teraz nie mogę znaleźć ani jednej.
Myślę, że największym problemem jest też u mnie angielski mówiony, ponieważ nie korzystałem z niego od kilku lat i nie czuję się pewnie (oczywiście w piśmie korzystam codziennie, więc to już nie jest problem).
Na ten moment planuję
  • Odpowiedz
@Red_Ducc: Aktualnie czegoś takiego nie mam ale od czerwca miałem 2 projekty dla helpdeska, jeden z nich był dla juniora właśnie, ale niestety praca stacjonarna w małym mieście na dolnymśląsku + projekt państwowy.

Jak coś się pojawi to się odezwę tutaj, ale z rolami juniorskimi jest tak jak pisałeś wyżej, często wymagania są z dupy i wymagają nie wiadomo czego.

Angielski radzę poćwiczyć bo teraz to standard, ale komutatywny jest
  • Odpowiedz
  • 0
@quescik1: tak, mam zamiar albo znaleźć taką grupkę, albo skorzystać z usług nativa na OLX, żeby wyrobić się w rozmowie, ale teraz kończę studia więc trochę mam na głowie. Dzięki :)
  • Odpowiedz