Wpis z mikrobloga

Kurde miraski pomóżcie mi. Zrobiłem ten efekt gitarowy i teraz się głowię gdzie mam wpiąć się z zasilaniem gitarą i wyjściem.
Już próbowałem masę i input użyć do wejścia gitary. Output z masą na wzmacniacz ale cisza we wzmaczniaczu. Zastawiają mnie wyjścia sw1 i sw 2

Niedawno zrobiłem fuzza i tam takich problemów z uruchomieniem nie miałem

#elektronika #gitara #gitaraelektryczna #elektronikadiy #diy
Pesa_elf - Kurde miraski pomóżcie mi. Zrobiłem ten efekt gitarowy i teraz się głowię ...

źródło: MXR%2B78%2BDistortion

Pobierz
  • 20
Zastawiają mnie wyjścia sw1 i sw 2

@Pesa_elf:
To jest do przełącznika, który bocznikuje ledy diodami krzemowymi dla innej charakterystyki clippingu, zadziała i bez niego. Ogólnie zamknięty przełącznik w tym miejscu spowoduje, że przester pojawi się dla niższych nastaw gały "distortion".

Już próbowałem masę i input użyć do wejścia gitary.

Wejście, zasilanie, masę i wyjście masz wszystkie w prawym dolnym rogu płytki, jak nie działa tak, to pozostaje albo błąd montażu
  • 0
@Jarek_P: tylko z tego robiłem, schematu nie widziałem, jakby był to bym się nim posiłkował. @Bad_Wolf no 9v na wzmacniacz operacyjny dałem. Diody LED reagują na dotyk wtyku gitarowego a na wyjściu cisza
  • 1
@smk666: nowe podzespoły z elektronicznego i tme. Jeszcze przejrze na spokojnie. Czy nie ma gdzieś niedolutu, sek w tym że na wzmacniaczu zwykłym jak podpinalem na krokodyka out i masę to dotykając wejścia to brumiło na głośnikach a na gitarowym nie, nawet jak gitarę podpinalismy. @Jarek_P footswitch dopiero w drodze
  • 0
@Bad_Wolf: nie mam oscyloskopu a z tego co się orientuję to tu 1khz nie da nic bo chyba filtry dolnoprzepustowe RC są ale tak czy siak spróbuję z generowaniem sygnału na komputerze
footswitch dopiero w drodze


@Pesa_elf: ciężko to analizować z rysunku płytki, ale może być tak że bez tego switcha pddpiętego zwłaszcza na piny "output" wyjście zwyczajnie nie działa. Może zasymuluj go choćby zworką?
  • 1
@MrDarkenRahl,
@An2pl,
@Aqvis,
@Jarek_P,
@Bad_Wolf,
@smk666,
@mistrz_zen, Dziękuję za porady, sprawdziło się powiedzenie to trzeba synek na spokojnie. Z telefonu zrobiłem generator czestotliwości potem wziałem krokodylka pod mase podpiąlem a na jeden z kanałów krokodylka i drugi koniec z pseudo sondy i szedłem za ścieżką sygnału. W okolicy wyjścia przy kondensatorze 1u była przywarka do masy a w okolicy potencjometra Tone na nóżce 1 był
jak to gra na różnych opampach.


@Pesa_elf:
Bez testów mogę powiedzieć, że tak samo, chyba, że któryś z nich będzie pracował poza specyfikacją. Temat tak długi i szeroki jak to, że wymiana lamp zmienia brzmienie pieca albo, że rodzaj drewna ma wpływ na brzmienie gitary elektrycznej.

@Pesa_elf:
Przecież wzmacniacz operacyjny to układ, który wykonuje operację dodawania dwóch sygnałów (za zmianą znaku na wejściu odwracającym) w domenie analogowej a wzmocnienie definiowane jest przez rezystory a nie typ opampa. W tym wypadku najpewniej przez różną impedancję wejściową (RC4885 to tak właściwie delikatnie unowocześniony klon antycznego uA741 wraz ze wszystkimi jego niedomaganiami) przesuwa się punkt pracy tranzystora Q2.
smk666 - @Pesa_elf: 
Przecież wzmacniacz operacyjny to układ, który wykonuje operację...

źródło: Capture

Pobierz