Wpis z mikrobloga

#revolut #waluty #podrozujzwykopem

Potrzebuje wytłumaczenia w stylu jak krowie na rowie.

Czy revolut dziala tak, że mam sobie jedną jedyną kartę i do niej są podpięte wszystkie subkonta walutowe jakie sobie wklepie w appke (nie wazne czy złotówki czy euro czy dolary czy cokolwiek innego) i potem przy płatności kartą terminal zapyta mnie, z którego subkonta ma pobrać pieniadze?
  • 10
  • Odpowiedz
@pregunta: 100% pewnosci nie mam ale o ile dobrze pamietam jak mi to ktos kiedys tlumaczyl to sciagnie w tej walucie jaka obowiazuje tam gdzie placisz. Czyli jak obowiazuje ojro to sciagnie z ojrowego, jak usd to sciagnie z dolarowego itp. i Raczej pytac nie bedzie.

Nie wiem tylko co jak bedziesz mial za malo na danym koncie.
  • Odpowiedz
@pregunta: nie, terminal się o nic nie pyta

terminal pobiera kasę w takiej walucie na jaką jest zaprogramowany (bardzo rzadko występują terminale z płatnością w dwóch walutach)

to rewolut jest taki sprytny, że jak dostaje żądanie płatności to ściąga ci kasę z subkonta o walucie płatności a jak nie masz tam kasy to przeliczy ci to po kursie revoluta a nie złodziejskim kursie wystawcy karty (w sensie Visa/Mastercard i kurs
  • Odpowiedz
sam przeliczy po kursie z revoluta z automatu zlotoweczki na inną walutę


@Buczero: byle to nie było w weekend który zaczyna się w piątek wieczór już bo doliczą prowizję ;-)
  • Odpowiedz