Wpis z mikrobloga

#seriale #serialseries #1000filmow

Zagłada domu Usherów - The Fall of the House of Usher

Twórcy: Mike Flanagan
IMDb: 8.1/10
https://www.imdb.com/title/tt15567174/
https://upflix.pl/serial/zobacz/the-fall-of-the-house-of-usher-2023

Październik to miesiąc strachów i duchów za sprawą wieńczącego go święta Halloween. Nawet żyjąc w Polsce gdzie to święto nie jest tradycyjne odczuwa się wzmożoną ilość horrorów i thrillerów w kinach i serwisach strumieniujących treści wideo. Nic tylko korzystać. Swego czasu bardzo mi się podobał Nawiedzony Dom na Wzgórzu czy Nocna Msza (wrócę w próżniejszym czasie) które stworzył Mike Flanagan. Wspomniałem o Nawiedzonym Domu, bo najłatwiej będzie odnieść najnowsze działo Mike do poprzedniego. Po pierwsze serial mają podobną strukturę - tu też mamy flashbacki do przeszłości i to tej odległej o dekady jak i tej sprzed dni jak również każdy odcinek skupia się na innej postaci.
Odcinków jest osiem i każdy po godzinie, więc chwilę się przy tym zabawicie. Ja się bawiłem dobrze prawie do samego końca. Niestety finał mnie rozczarował, to odcinek naciągany, moralizatorski i ogólnie słaby w porównaniu z resztą. A postać wygłaszająca na końcu monolog o tym, że rodzina jest najcenniejsza i że wraca do swojego męża to już żenada nagrodzona moim gromkim śmiechem a chyba nie takie było zmierzenie twórcy...

Czy polecam? Tak, tym którzy już polubili Flanagana, ale tym którzy go nie znają wskazałbym najpierw wcześniejsze dzieła do zapoznania. Polecam też decydowanie fanom horrorów, bo nawiązań do wielu, wielu dzieł grozy jest tu co niemiara oraz do samego Edgara Allana Poe (którego książki o tym tytule nie czytałem).
WLADCA_MALP - #seriale #serialseries #1000filmow

Zagłada domu Usherów - The Fall of ...

źródło: the-fall-of-the-house-of-usher

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz