Wpis z mikrobloga

Nostalgia chłopa złapała i chce pobawić się w tuning telefonu komórkowego marki Sony Ericsson, konkretniej k550i, bądź dokładniej - k550i z firmwarem w610. Poza baterią i zmasakrowaniem systemu plików przez członków rodziny, wszystko wydaje się działać i mam nawet wgrany patch do odpalania elfów, nie umiem jednak nigdzie znaleźć działających linków do samych elfów.
Czy ktoś z was posiada więc może gdzieś zakopane ELF packi i chciałby się podzielić? Swoją drogą, to co wtedy robili z tymi telefonami ruscy jest niesamowite. Mam nieco doświadczenia z inżynierią wsteczną, ale im więcej wiem, tym mniej rozumiem jak byli w stanie stworzyć tak potężne modyfikacje. Chciałbym podzielić się kawałkiem tej historii na YT, ale bez ELF packa za dużo bym nie pokazał.

#sonyericsson #telefony #walkman #programowanie #reverseengineering
  • 11
  • Odpowiedz
  • 2
@420_3: No właśnie wszystkie te modyfikacje, elfy między innymi. Większość modyfikacji wywodzi się z rosyjskich forów. Po odrobinie tuningu, taki Sony Ericsson wcale dużo nie odbiegał od funkcjonalności pierwszych Androidów. Ograniczeniem była tylko technologia, moc obliczeniowa, brak wifi. Jeśli chodzi o całą resztę, mógłbym bez problemu zamienić Androida na takiego k550i i nie odczułbym że czegoś mi brakuje.
Udało mi się skontaktować z dwoma twórcami takich ELFów, by dowiedzieć się jak
  • Odpowiedz
  • 1
@420_3: W elfpack'u o tyle fajne było to, że raz napisany elf działał na każdym modelu, były tylko potrzebne tablice ze wskaźnikami na funkcje systemowe. To akurat udało mi się znaleźć.
  • Odpowiedz
@szymski1: no ok, ale co ten telefon dzięki temu robił? Do wszystkiego i tak były .jar do wgrania, co tam więcej rzekomo można było odblokować czy zrobić, czego nie mogłeś zrobić .jarką?
Deep3D w moim sercu, w sumie to od tego Fishlabs rozwinęło skrzydła i na bazie doświadczeń wydali całkiem udaną serię Galaxy on Fire, która chyba nawet teraz na andku daje radę (tylko pewno jak 100% rzeczy na andku ma
  • Odpowiedz