Wpis z mikrobloga

#afera #pytanie
Wpadła do mnie dzisiaj sąsiadka lat 65+, z prosbą o pomoc. Otóż dostała od #tauron @TAURON rachunek, na malutką kwotę 4479,98 zł.
Według Tauronu, zużycie w okresie 12.03.2023 - 16.09.2023 wynosi 4201 kWh (róznica między 453 z poprzedniego zuzycia, a 4654 z dzis) - od sąsiadki wiem że licznik był wymieniany. Mieszkanko ładne, 30 metrów, ogrzewane piecem kaflowym, boiler elektryczny do wody, telewizor i oświetlenie, koparek bitcoinów nie znalazłem, stąd to jakieś jaja.

Co w takim wypadku można zrobić, telefonicznie zbywają, obsługa online od pół godziny jestem 8 w kolejce, najbliższy punkt tauronu to ponad godzinka drogi, a dla kobiety w jej wieku to dość trudne przeżycie i podróż.

Jakiekolwiek pomysły?
  • 6
@Jednorybek: reklamacje trzeba napisać, że monter zmieniał licznik, i źle spisał stan. Nie jest możliwe żeby babci nagle tak zużycie podskoczyło (chyba że zioło zaczęła hodować albo ktoś się na lewo podłączył). Ale skoro wymieniali licznik, to wg mnie jest tylko jedna możliwość.
@Jednorybek monterzy jak wymieniają licznik robią zdjęcia stanów licznika starego i nowego więc kwestia napisania reklamacji i muszą sprawdzić w systemie. Jest szansa na pomyłkę, ale mała bo te zlecenia są teoretycznie sprawdzane przez Tauron.
Rachunek w kwocie 4479,98 zł za zużycie prądu wydaje się być znacząco zawyżony, biorąc pod uwagę opisane parametry i zużycie energii. Oto kilka kroków, które można podjąć, aby rozwiązać ten problem:

Sprawdź faktury i licznik:

Upewnij się, że data na rachunku odpowiada rzeczywistej dacie odczytu licznika.
Sprawdź, czy dane na rachunku (np. numer licznika) są zgodne z rzeczywistością.

Kontakt z firmą Tauron:
Staraj się uzyskać kontakt z obsługą klienta Tauronu. Pomoc online
@Jednorybek reklamacja + jednak telefon na infolinię ale przy sąsiadce bo tobie nie podadzą info.
Jeśli nie to piszesz dokument ZUDk, na sprawdzenie poprawności działania licznika (jeśli działa prawidłowo to trzeba będzie zapłacić za sprawdzenie)
Ale najpierw reklamacja i sprawdzenie poprawności stanu licznika z fb