Wpis z mikrobloga

@onepnch: Mam prócz Elantris wszystko w papierowych. Miał być dodruk wraz z Drogą królów, i chciałem zaczac czytać jak "zalecają", ale już generalnie czekać mi się nie chce, i mam ochotę zacząć właśnie od Z mgły zrodzony, tylko zastanawiam się czy nie będzie jakichś spoilerów itd. W końcu to jeden świat COSMERE.
@Rudinji: od Elantris bym raczej nie zaczynał. Nie zrozum mnie źle, to nie jest zła książka, ale w porównaniu do innych z Cosmere wypada po prostu słabo.

Ja sam zaczynałem od Archiwum Burzowego Światła. Dopiero po tym wziąłem się za Elantris, Rozjemce oraz Z Mgły Zrodzonego. Po przeczytaniu całego Cosmere, fajnie później było wrócić jeszcze raz do ABŚ żeby wyłapać wszystkie smaczki, których nie wychwyciłem podczas pierwszego czytania.

Ps.
Na FB
@actind: Widziałem tą grupę, jakieś diagramy te sprawy :D Mi chodzi tylko o powiązania jakie są w tym świecie. Chciałem uniknąć sytuacji, w której czegoś nie wiem, bo trzeba znać inną z książek.
@Rudinji: tutaj wypisałem kilka przykładów z ABŚ, które na szybko przyszły mi do głowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) powiązań jest dużo więcej, również w innych książkach.