Wpis z mikrobloga

Jest jakiś sposób żeby polepszyć sygnał sieci komórkowej?

Jestem w Play, mieszkam obok lasów i w domu mam ledwo jedną kreskę, czasem dwie a czasem w ogóle nie ma zasięgu.

Nie dość, że ciężko z kimś rozmawiać, to jeszcze internet mobilny hula jak radiówka sprzed 20 lat a nawet gorzej.

Chciałbym, żeby internet mobilny sprawnie chodził, prawdopodobnie będę miał pracę zdalną i chciałbym ten internet mobilny traktować jako zabezpieczenie w razie gdyby padł mi główny internet.

Jakiś router na karte sim da radę czy coś w tym stylu?

#komputery #informatyka #play #orange #smartfon
  • 6
@facet_bandyta: Jak koledzy wyżej wspomnieli dobra antena najlepiej kierunkowa jak ta (choć trzeba by sprawdzić na jakich częstotliwościach pracują najbliższe bts'y) i dobry router lte. A odnośnie rozmów to oczywiście jest coś takiego jak wzmacniacz gsm ale to jest dość nielegalne i powoduje problemy z zasięgiem u sąsiadów więc osobiście nie polecam bo można mieć sporo nieprzyjemności. Lepiej własnie taki router i do tego wifi calling.
@facet_bandyta: Znajdź stronę internetową z mapą BTSów, znajdź najbliższy sprawdź jakie sieci na nim działają. Zmień opera na tego który jest na tej liście, sprawdź jak działa twoja tel i net, jak będzie OK dokup router pod internet zewnętrzny.